...

Біблія українською мовою

Старий Завітпереклад Івана Огієнка
       Новий Завітпереклад Волинської єпархії Української Православної Церкви

Одкровення Апостола Іоанна Богослова (Апокаліпсис)

← попередній розділнаступний розділ →
Розділ 13
1: І став я на піску морському і побачив звіра з сімома головами і десятьма рогами, що виходив з моря: на рогах його було десять вінців, а на головах його богохульні імена.
2: Звір, якого я бачив, був подібний до рисі; ноги в нього, як у ведмедя, і паща в нього, як паща у лева; і дав йому дракон силу свою і престол свій і велику владу.
3: І бачив я, що одна з голів його ніби була проколота на смерть; але смертельна рана її зцілилась, і дивувалась уся земля, слідкуючи за звіром, і поклонилися драконові, що дав владу звірові,
4: і поклонилися звірові, кажучи: хто подібний до звіра цього? і хто може змагатися з ним?
5: І дані були йому уста, що говорять згорда і богохульно, і надана йому влада діяти сорок два місяці.
6: і розкрив він уста свої для хули на Бога, щоб хулити ім’я Його, і оселю Його, і тих, що живуть на небі.
7: І дано було йому вести війну зі святими і перемогти їх; і дана була йому влада над усяким коліном і народом, і язиком, і племенем.
8: І поклоняться йому всі, що живуть на землі, імена яких не написані в книгах життя у Агнця, заколеного від створення світу.
9: Хто має вухо, хай слухає.
10: Хто в полон веде, той сам у полон піде; хто мечем убиває, тому самому належить бути вбитому мечем. Ось тут терпіння і віра святих!
11: І побачив я другого звіра, що виходив із землі; він мав два роги, подібні до ягнячих, і говорив, як дракон.
12: Він діє перед ним з усією владою першого звіра і примушує землю і тих, хто живе на ній, поклонятися першому звірові, у якого смертельна рана зцілилась;
13: і робить великі знамення, так що й вогонь зводить з неба на землю перед людьми.
14: І чудесами, які дано було йому творити перед звіром, він зваблює тих, що живуть на землі, кажучи тим, що живуть на землі, щоб вони зробили образ звіра, котрий має рану від меча і живий.
15: І дано було йому вложити дух в образ звіра, щоб образ звіра і говорив і діяв так, щоб був убитий кожний, хто не поклониться образові звіра.
16: І він зробить те, щоб усім – великим і малим, багатим і бідним, вільним і рабам – дано було начертання на їхню правицю або на їхнє чоло,
17: і що нікому не можна буде ні купувати, ні продавати, крім того, хто має таке начертання, або ім'я звіра, або число імені його.
18: Тут мудрість. Хто має розум, хай полічить число звіра, бо це число людське; число його шістсот шістдесят шість.
← попередній розділнаступний розділ →