Біблія українською мовою

Старий Завітпереклад Івана Огієнка
       Новий Завітпереклад Волинської єпархії Української Православної Церкви

Книга пророка Амоса

← попередній розділ
Розділ 9
1: Бачив я Господа, Який стояв над жертовником, і Він сказав: удар у притолоку над воротами, щоб затряслися косяки, і обруш їх на голови всіх їх, решту ж із них Я уражу мечем: не втече з них ніхто, хто біжить, і не спасеться з них ніхто, хто бажає спастися.
2: Хоч би вони зарилися у пекло, і звідти рука Моя візьме їх; хоч би зійшли на небо, і звідти скину їх.
3: І хоч би вони сховалися на вершині Кармила, і там відшукаю і візьму їх; хоч би сховалися від очей Моїх на дні моря, і там накажу морському змієві уразити їх.
4: І якщо підуть у полон попереду ворогів своїх, то повелю мечу і там убити їх. Зверну на них очі Мої на біду їм, а не на благо.
5: Бо Господь Бог Саваоф торкнеться землі,— і вона розтане, і заплачуть усі, що живуть на ній; і підніметься вся вона, як ріка, й опуститься як ріка Єгипетська.
6: Він улаштував горні чертоги Свої на небесах і склепіння Своє утвердив на землі, прикликає води морські, і виливає їх по лицю землі; Господь ім’я Йому.
7: Чи не такі, як сини ефіоплян, і ви для Мене, сини Ізраїлеві?— Говорить Господь. Чи не Я вивів Ізраїля з землі Єгипетської і филистимлян— з Кафтора, й арамлян— з Кира?
8: Ось, очі Господа Бога— на грішне царство, і Я знищу його з лиця землі; але дім Якова не зовсім знищу,— говорить Господь.
9: Бо ось, Я накажу і розсиплю дім Ізраїлів по всіх народах, як розсипають зерна у решеті, і жодне не впаде на землю.
10: Від меча помруть усі грішники з народу Мого, які говорять: «не осягне нас і не прийде до нас ця біда!»
11: У той день Я відновлю скинію Давидову занепалу, закрию тріщини у ній і зруйноване відновлю, і влаштую її, як у дні давні,
12: щоб вони оволоділи залишком Едома й усіма народами, між якими сповіститься ім’я Моє,— говорить Господь, Який творить усе це.
13: Ось, настають дні,— говорить Господь,— коли орач застане ще женця, а той, хто топче виноград,— сівача; і гори будуть виточувати виноградний сік, і всі пагорби потечуть.
14: І поверну з полону народ Мій, Ізраїля, і забудують опустілі міста й оселяться у них, насадять виноградники і будуть пити вино з них, розведуть сади і будуть їсти плоди з них.
15: І оселю їх на землі їхній, і вони не будуть більше вигнанцями з землі своєї, яку Я дав їм,— говорить Господь Бог твій.
← попередній розділ