Святе Письмо

Діяння святих апостолів

← попередній розділнаступний розділ →
Розділ 3
1: Петро та Іоанн о дев'ятій годині йшли разом до храму на молитву.
2: І був чоловік, кривий від утроби матері своєї, якого приносили й клали щодня перед дверима храму, що називалися Гарними, просити милостині в тих, хто входив до храму.
3: Він, побачивши Петра та Іоанна, що мали ввійти до храму, просив у них милостині.
4: Петро з Іоанном, пильно глянувши на нього, сказали: глянь на нас.
5: І він пильно дивився на них, сподіваючись що-небудь одержати від них.
6: Але Петро сказав: срібла й золота в мене нема; а що маю, те даю тобі: в ім'я Іісуса Христа Назорея встань і ходи.
7: І, взявши його за праву руку, підвів; і одразу зміцніли його ступні й коліна,
8: і скочивши, став і почав ходити, і ввійшов з ними до храму; і ходив та скакав, хвалячи Бога.
9: І весь народ бачив, що він ходить і хвалить Бога;
10: і впізнали його, що це був той, котрий сидів біля Гарних дверей храму ради милостині; і сповнилися жаху й подиву з того, що сталося з ним.
11: Оскільки зцілений кривий не відходив від Петра та Іоанна, то весь народ, дивуючись, збігся до них у притвор, що називається Соломонів.
12: Побачивши це, Петро сказав народові: мужі ізраїльські! чого дивуєтесь цьому, або чого на нас так дивитесь, ніби ми своєю силою чи благочестям зробили те, що він ходить?
13: Бог Авраама та Ісаака і Якова, Бог отців наших, прославив Сина Свого Іісуса, Котрого ви зрадили та від Якого відреклися перед Пілатом, коли він хотів звільнити Його.
14: Але ви від Святого і Праведного відреклись, і просили дарувати вам чоловіка вбивцю,
15: а Начальника життя вбили. Його Бог воскресив з мертвих, чому ми свідки.
16: І заради віри в ім'я Його, ім'я Його зміцнило цього, котрого ви бачите і знаєте, і віра, яка від Нього, дарувала йому це зцілення перед усіма вами.
17: А втім я знаю, браття, що ви, як і начальники ваші, зробили це через невідання.
18: Бог же, як провістив устами всіх Своїх пророків постраждати Христу, так і виконав.
19: Отож покайтеся і наверніться, щоб очиститись від гріхів ваших,
20: щоб настали часи втіхи від лиця Господа, і хай пошле Він провіщеного вам Іісуса Христа,
21: Котрого небо повинно було прийняти до часів здійснення всього, про що говорив Бог устами всіх святих Своїх пророків від віку.
22: Мойсей сказав отцям: Господь Бог ваш дасть вам з братів ваших Пророка, як мене, слухайтесь Його у всьому, що говоритиме вам;
23: і станеться, що всяка душа, яка не послухає Пророка Того, винищиться з народу (Втор. 18,15,18–19).
24: І всі пророки, від Самуїла і після нього, скільки їх не говорили, також провістили ці дні.
25: Ви сини пророків і завіту, що його заповідав Бог отцям вашим, кажучи Авраамові: і в потомстві твоєму благословляться всі племена земні (Бут. 12,3).
26: Бог, воскресивши Сина Свого Іісуса, до вас перших послав Його благословити вас, відвертаючи кожного від злих діл ваших.
← попередній розділнаступний розділ →