Біблія українською мовою

Старий Завітпереклад Івана Огієнка
Новий Завітпереклад Волинської єпархії Української Православної Церкви

Четверта книга Царств

← попередній розділнаступний розділ →
Розділ 21
1: Дванадцяти років був Манассія, коли став царем, і п’ятдесят років царював у Єрусалимі; ім’я матері його Хефциба.
2: І робив він неугодне в очах Господніх, наслідуючимерзоти народів, яких прогнав Господь від лиця синів Ізраїлевих.
3: І знову спорудив висоти, які знищив батько його Єзекія, і поставив жертовники Ваалу, і зробив діброву, як зробив Ахав, цар Ізраїльський; і поклонявся всьому воїнству небесному, і служив йому.
4: І спорудив жертовники в домі Господньому,­ про який сказав Господь: «в Єрусалимі покладу ім’я Моє».
5: І спорудив жертовники всьому воїнству небесному на обох дворах дому Господнього,
6: і провів сина свого через вогонь, і чаклував, і ворожив, і завів викли­кувачів мерців і чаклунів; багато зробив неугодного в очах Господа, щоб прогнівити Його.
7: І поставив ідола Астарти, якого зробив у домі, про який говорив Господь Давиду і Соломону, синові його: «у домі цьому і в Єрусалимі, який Я обрав із усіх колін Ізраїлевих, Я покладу ім’я Моє повіки;
8: і не дам надалі виступити нозі ізраїльтянина із землі, яку Я дав батькам їхнім, якщо тільки вони будуть намагатися чинити згід­но з усім тим, що Я повелів їм, і з усім законом, який заповів їм раб Мій Мойсей».
9: Але вони не послухалися; і спокусив їх Манассія до того, що вони чинили гірше за ті народи, які знищив Господь від лиця синів Ізраїлевих.
10: І говорив Господь через рабів Своїх пророків і сказав:
11: за те, що зробив Манассія, цар Юдейський, такі мерзоти, гірші за все те, що робили аморреї, які були раніше нього, і ввів Іуду в гріх ідолами своїми,
12: за те, так говорить Господь, Бог Ізраїлів, ось, Я наведу таке зло на Єрусалим і на Іуду, про яке, якщо хто почує, задзвенить в обох вухах у нього;
13: і простягну на Єрусалим мірчу вірьовку Самарії і висок дому Ахава, і витру Єрусалим так, як витирають чашу,— витруть і перекинуть її;
14: і відкину залишок наділу Мого, і віддам їх у руку ворогів їхніх, і будуть на розкрадання і розграбування усім ворогам своїм,
15: за те, що вони робили неугодне в очах Моїх і прогнівляли Мене з того дня, як вийшли батьки їхні з Єгипту, і до цього дня.
16: Ще ж пролив Манас­сія і дуже багато невинної крови, так що наповнив неюЄрусалим від краю до краю, крім свого гріха, що він увів Іуду в гріх— робити неугодне в очах Господніх.
17: Інше про Манассію і про все, що він зробив, і про гріхи його, в чому він згрішив, написано в літописі царів юдейських.
18: І спочив Манассія з батьками своїми, і похований у саду біля дому його, в саду Уззи. І став царем Аммон, син його, замість нього.
19: Двадцяти двох років був Аммон, коли став царем, і два роки царював у Єрусалимі; ім’я матері його Мешуллемеф, дочка Харуца, з Ятби.
20: І робив він неугодне в очах Господніх так, як робив Манассія, батько його;
21: і ходив тією ж точно дорогою, якою ходив батько його, і служив ідолам, яким служив батько його, і поклонявся їм,
22: і залишив Господа Бога батьків своїх, не ходив путями Господніми.
23: І вчинили змову слуги Аммонові проти нього, й умертвили царя в домі його.
24: Але народ землі перебив усіх, хто був у змові проти царя Аммона; і поставив народ царем над землею Іосію, сина його, замість нього.
25: Інше про Аммона, що він зробив, написано в літописі царів юдейських.
26: І поховали його в гробниці його, в саду Уззи. І став царем Іосія, син його, замість нього.
← попередній розділнаступний розділ →