Біблія українською мовою

Друга книга Параліпоменон

← попередній розділнаступний розділ →
Розділ 24
1: Семи років бувІоас, коли став царем, і сорок років царював у Єрусалимі; ім’я матері його Цив’я з Вирсавії.
2: І робив Іоас угод­не в очах Господніх в усі дні Іодая священика.
3: І взяв йому Іодай двох дружин, і він мав від нихсинів і дочок.
4: І після цього прийшло на серце Іоасу оновити дім Господній,
5: і зібрав він священиків і левитів і сказав їм: підіть по містах Юдеї і збирайте з усіх ізраїльтян срібло для підтримки дому Бога вашого щорічно, і поспішіть у цій справі. Але не поспішили левити.
6: І прикликав цар Іодая, главу їх, і сказав йому: чому ти не вимагаєш від левитів, щоб вони доставляли з Юдеї та Єрусалима данину, встановленуМойсеєм, рабом Господнім, і зібранням ізраїльтян для скинії зібрання?
7: Бо нечестива Гофолія і сини її розорили дім Божий і все присвячене для дому Господнього вжили для Ваалів.­
8: І наказав цар, і зробили один ящик, і поставили його біля входу в дім Господній іззовні.
9: І проголосили по Юдеї та Єрусалиму, щоб приносили Господу данину, *накладенуМойсеєм, рабом Божим, на ізраїльтян у пус­телі.
10: І зраділи всі начальники і весь народ, і приносили і клали в ящик, доки він не наповнився.
11: У той час, коли левити приносили ящик до царських чиновників, і коли вони бачили, що срібла багато, приходили писар царя і довірений первосвященика, і висипали з ящика, і відносили його і ставили його на своє місце. Так робили вони з дня у день, і зібрали безліч срібла.
12: І віддавали його цар та Іодай виконавцям робіт у домі Господньому, і вони наймали каменотесів і теслярів для оновлення дому Господнього, також ковалів і мідників для зміцнення дому Господнього.
13: І працювали виконавці робіт, і звершилося відновлення руками їхніми, і привели дім Божий у належний стан його, й укріпили його.
14: І закінчивши все, вони представили царю та Іодаю залишок срібла. І зробили з нього сосуди для дому Господнього, сосуди службові і длявсепалень, чаші й іншісосуди золоті і срібні. І приносили всепалення в домі Господньому постійно в усі дні Іодая.
15: І постарів Іодай і, наситившись днями життя, помер: сто тридцять років булойому, коли він помер.
16: І по­ховали його в місті Давидовому­ з царями, тому що він робив добре в Ізраїлі і для Бога, і для дому Його.
17: Але після смерти Іодая прийшли князі юдейські і поклонилися ца­реві; тоді цар став слухати їх.
18: І за­лишили дім Господа Бога батьків своїх і стали служити деревам священнимта ідолам,— і був гнів Господнійна Іуду та Єрусалим за цю провину їх.
19: І Він посилав до них пророків для навернення їх до Господа, і вони застерігали їх, але ті не слухали.
20: І Дух Божий зійшов на Захарію, сина Іодая священика, і він став на підвищенні перед народом і сказав їм: так говорить Господь: для чого ви переступаєте повеління Гос­подні? не буде успіху вам; і як ви залишили Господа, так і Він залишить вас.
21: І змовилися проти нього,­ і побили його камінням, за наказом царя [Іоаса], у дворі дому Господ­нь­о­­го.
22: І не згадав цар Іоас про благодіяння, яке зробив йому Іодай, батько його, й убив сина його. І він умираючи говорив: нехай бачить Господь і нехай воздасть!
23: І після закінчення року виступило проти нього військо сирійське, і ввійшли в Юдею і в Єрусалим, і знищили всіх князів народу, і всю здобич, взятув них, відіслали до царя в Дамаск.
24: Хоча невеликою кількістю людей приходило військо сирійське, але Господь віддав до ру­ки їх дуже численну силу за те, що залишили Господа Бога батьків своїх. І над Іоасом учинили вони суд,
25: і коли вони пішли від нього, залишивши його в тяжкій хворобі, то зробили проти нього змову раби його, за кров сина Іодая священика, й убили його на постілі його, і він помер. І поховали його в місті Давидовому, але не поховали його в царських гробницях.
26: Змовниками­ ж проти нього були: Завад, син Шимеафи аммонитянки, та Ієгозавад, син Шимрифи моавитянки.
27: Про синів його і про численні пророцтва проти нього і про влаштування дому Божого написано в книзі царів. І став царем Амасія, син його, замість нього.­
← попередній розділнаступний розділ →