...

Біблія українською мовою

Старий Завітпереклад Івана Огієнка
       Новий Завітпереклад Волинської єпархії Української Православної Церкви

Третя книга Царств

← попередній розділнаступний розділ →
Розділ 7
1: А свій дім Соломон будував три­­­­надцять років і закінчив увесь дім свій.
2: І побудував він дім з дерева ливанського, довжиною в сто ліктів, шириною у п’ятдесят ліктів, а висотою у тридцять ліктів, на чотирьох рядах кедрових стовпів; і кед­рові колоди покладені булина стов­пах.
3: І настелений був поміст із кедра над колодами на сорока п’яти­ стовпах, по п’ятнадцять у ряд.
4: Віконних луток булотри ряди; і три ряди вікон, вікно навпроти вікна.
5: І всі двері й одвірки були чотирикутні, і вікно навпроти вікна, у три ряди.
6: І притвор із стовпів зробив він довжиною у п’ятдесят ліктів, шириною у тридцять ліктів, і перед ними ґанок, і стовпи, і поріг перед ними.
7: Ще притвор із престолом, з якого він судив, притвор для судилища зробив він і покрив усі підлоги кедром.
8: У домі, де він жив, інший двір позаду притвору був так само влаштований. І в домі дочки фараонової, яку взяв за себе Соломон, він зробив такий самий притвор.
9: Усе це зроблено було з дорогих каменів, обтесаних за розміром, обрізаних пилою, з внутрішнього і з зовнішнього боку, від підвалин до виступів, і з зовнішнього боку до великого двору.
10: І в основу покладені були камені дорогі, камені великі, камені в десять ліктів і камені у вісім ліктів,
11: і зверху дорогі камені, обтесані за розміром, і кедр.
12: Великий двір був обгороджений навколо трьома рядами тесаних каменів і одним рядом кедрових колод; так само і внутрішній двір храму Господнього і притвор храму.
13: І послав цар Соломон і взяв з Тира Хирама,
14: сина однієї вдови, з коліна Неффалимового. Батько його тирянин був мідник; він володів здатністю, мистецтвом і вмінням вироб­ляти всякі речі з міді. І прийшов він до царя Соломона і виконував у нього всякі роботи:
15: і зробив він два мідних стовпи, кожен у вісімнадцять ліктів висотою, і шнур у дванадцять ліктів обіймав навкругиодин і другий стовпи;
16: і два вінці, відлитих з міді, він зробив, щоб покласти наверху стовпів: п’ять ліктів висоти в одному вінці і п’ять ліктів висоти у другому вінці;
17: сітки плетеної роботи і шнури у вигляді ланцюжків для вінців, що були наверху стовпів: сім на одному вінці і сім на другому вінці.
18: Так зробив він стовпи і два ряди гранатових яблук навколо сітки, щоб покрити вінці, що наверху стовпів; те саме зробив і для другого вінця.
19: А в притворі вінці наверху стовпів зроблені на зразоклілеї, у чотири лікті,
20: і вінці на обох стовпах угорі, прямо над випуклістю, що поряд із сіткою; і на другому вінці, рядами навкруги, двісті гранатових яблук.
21: І поставив стовпи до притвору храму; поставив стовп на правому боці і дав йому ім’я Іахин, і поставив стовп на лівому боці і дав йому ім’я Воаз.
22: І над стовпами поставив вінці, зроблені на зразоклілеї; так закінчена робота над стов­пами.
23: І зробив лите з мідіморе,— від краю його до краю його десять ліктів,— зовсім кругле, висотою у п’ять ліктів, і шнур у тридцять ліктів обіймав його навкруги.
24: Подобиогірків під краями його оточували його по десять на один лікоть, оточували море з усіх боків у два ряди; подобиогірків були відлиті з ним одним литтям.
25: Воно стояло на дванадцяти волах: три дивилися на північ, три дивилися на захід, три дивилися на південь і три дивилися на схід; море лежало на них, і зади їх повернені булиусередину під нього.
26: Товщиною воно було в долоню, і краї його, зроблені подібно до країв чаші, були схожіна лілею, що розпустилася. Воно вміщало дві тисячі батів.
27: І зробив він десять мідних підстав; довжина кожної підстави— чотири лікті, ширина— чотири лікті і три лікті— висота.
28: І ось будова підстав: у них стінки, стінки між кутовими пластинами;
29: на стін­ках, що між кутами, були зображенілеви, воли і херувими; також і на кутах, а вище і нижче левів і волів— розлогі вінки;
30: у кожної підстави по чотири мідних колеса й осі мідні. На чотирьох кутах виступи на зразок пліч, виступи литі внизу, під чашею, біля кожного вінка.
31: Отвір від внутрішнього вінка до верха в один лікоть; отвір його круглий, подібно до підніжжя стовпів, у півтора ліктя, і при отворі його статуї; але бічні стінки чотирикутні, не круглі.
32: Під стінками було чотири колеса, і вісі коліс на підставах; висота кож­ного колеса— півтора ліктя.
33: Будова коліс така сама, як будова коліс на колісниці; вісі їх, і ободи їх, і спиці їх, і ступиці їх, усе було лите.
34: Чотири виступи на чотирьох кутах кожної підстави; з підстави виходиливиступи її.
35: І наверху підстави кругле підвищення на півліктя висоти; і наверху підстави руків’я її і стінки її з однієї з нею маси.
36: І від­лив він на дощечках її руків’я і на стінках її херувимів, левів і пальми,­ скільки де дозволяло місце, і навколо розлогі вінки.
37: Так зробив він десять підстав: у всіх них одне лиття, одна міра, один вигляд.
38: І зробив десять мідних умивальниць: кож­на умивальниця вміщала сорок батів, кожна умивальниця була в чотири лікті, кожна умивальниця стояла на одній з десяти підстав.
39: І розставив підстави— п’ять на правому боці храму і п’ять на лівому боці храму, а море поставив на правому боці храму, на східно-пів­денній стороні.
40: І зробив Хирам умивальниці і лопатки і чаші. І закінчив Хирам усю роботу, яку виконував у царя Соломона для храму Господнього:
41: два стовпи і два опоясання вінців, що наверху стовпів, і дві сітки для покриття двох опоясань вінців, що наверху стовпів;
42: і чотириста ґранатових яблук на двох сітках; два ряди ґранатових яблук для кожної сітки, для покриття двох опоясань вінців, що на стов­пах;
43: і десять підстав і десять умивальниць на підставах;
44: одне море і дванадцять волів під морем;
45: і та­зи, і лопатки, і чаші. Всі речі, що зробив Хирам царю Соломону для храму Господнього, булиз полірованої міді.
46: Цар виливав їх у глини­стій землі, в околиці Йордану, між Сокхофом і Цартаном.
47: І поставив Соломон усі ці речі на місце. Через надзвичайну їх кількість, вага міді не визначена.
48: І зробив Соломон усі речі, що у храмі Господньому: золотий жер­товник і золотий стіл, на якому хліби предложення;
49: і світильники— п’ять праворуч і п’ять ліворуч, перед­ зад­нім відділенням храму, з чистого зо­лота, і квіти, і лампадки, і щип­ці із золота;
50: і блюда, і ножі, і ча­ші, і лотки, і кадильниці з чистого золота, і завіси у дверях внутрішнього храму у Святому Святих і у дверях у храмі теж із золота.
51: Так звершена вся робота, яку виконав цар Соломон для храму Господнього. І приніс Соломон посвячене Давидом, батьком його; срібло і золото і речі віддав у скарбниці храму Господнього.
← попередній розділнаступний розділ →