Святе Письмо

Перше послання до Коринфян

Розділ 3
1: І я, браття, не міг з вами говорити як з духовними, але як з плотськими, як з немовлятами у Христі.
2: Я годував вас молоком, а не твердою їжею, бо ви були ще не в силах, і зараз ще не в силах,
3: бо ви ще плотські. Якщо між вами заздрощі, суперечки і незгоди, то хіба ви не плотські? і чи не за людським звичаєм живете?
4: Бо коли хтось говорить: я – Павлів, а другий: я – Аполлосів, то хіба не плотські ви?
5: Хто такий Павел? хто Аполлос? Вони тільки служителі, через яких ви увірували, і до того ж як кожному дав Господь.
6: Я насадив, Аполлос поливав, а зростив Бог;
7: а тому і хто насаджує і хто поливає є ніщо, а все Бог, Котрий вирощує.
8: Хто ж насаджує і поливає є одне; але кожний одержить свою нагороду за свій труд.
9: Бо ми співробітники у Бога, а ви Божа нива, Божа будова.
10: Я, за даною мені від Бога благодаттю, як мудрий будівник, поклав основу, а інший будує на ній; але хай кожний пильнує, як він будує.
11: Бо ніхто не може покласти іншої основи, крім покладеної, яка є Іісус Христос.
12: Чи будує хто на цій основі із золота, срібла, дорогоцінних каменів, дерева, сіна, соломи,–
13: діло кожного виявиться; бо день покаже, тому що у вогні відкривається, і вогонь випробовує діло кожного, яке воно є.
14: У кого діло, яке він будував, устоїть, той одержить нагороду.
15: А в кого діло згорить, той зазнає втрати; а втім сам спасеться, але так, ніби з вогню.
16: Хіба ж не знаєте, що ви храм Божий, і Дух Божий живе в вас?
17: Якщо хто зруйнує храм Божий, того покарає Бог: бо храм Божий святий, а цей храм – ви.
18: Ніхто не обманюй самого себе. Якщо хто з вас думає бути мудрим у віці цьому, той будь безумним, щоб бути мудрим.
19: Бо мудрість світу цього є безумство перед Богом, як написано: Він уловлює мудрих у лукавстві їхньому (Іов. 5,13).
20: І ще: Господь знає міркування мудреців, що вони суєтні (Пс. 93,11).
21: Отож ніхто не хвались людьми, бо все ваше:
22: чи Павел, чи Аполлос, чи Кифа, чи світ, чи життя, чи смерть, чи сучасне, чи майбутнє,– все ваше;
23: ви ж – Христові, а Христос – Божий.
Розділ 6
1: Як сміє хто з вас, маючи справу з іншим, судитися у нечестивих, а не у святих?
2: Хіба не знаєте, що святі судитимуть світ? Якщо ж світ буде судимий вами, то невже недостойні ви судити маловажні справи?
3: Хіба не знаєте, що ми будемо судити ангелів, чи не тим більше справи житейські?
4: А ви, коли судитесь у житейських справах, поставляєте своїми суддями таких, які в церкві нічого не значать.
5: На сором вам кажу: невже нема серед вас ні одного розумного, який міг би розсудити справи між братами своїми?
6: Але брат з братом судиться, та ще й перед невірними.
7: І те вже зовсім принизливо для вас, що ви судитесь між собою. Чи не краще б вам залишатися скривдженими? чи не краще б вам терпіти нестатки?
8: Але ви самі кривдите і віднімаєте, та ще й у братів.
9: Чи не знаєте, що неправедні Царства Божого не успадкують? Не обманюйтесь: ні блудники, ні ідолослужителі, ні перелюбники, ні малакії, ні мужоложники,
10: ні злодії, ні лихварі, ні п'яниці, ні лихословці, ні крадії – Царства Божого не успадкують.
11: І такими були деякі з вас; але обмилися, але освятилися, але виправдалися іменем Господа нашого Іісуса Христа і Духом Бога нашого.
12: Усе мені дозволено, та не все корисне; все мені дозволено, та ніщо не повинно володіти мною.
13: Їжа для черева, і черево для їжі; але Бог знищить і те і друге. Тіло ж не для блуду, а для Господа, і Господь для тіла.
14: Бог воскресив Господа, воскресить і нас силою Своєю.
15: Хіба не знаєте, що тіла ваші є члени Христові? Отож чи візьму члени Христові, щоб зробити їх членами блудниці? Зовсім ні!
16: Чи не знаєте, що той, хто з'єднується з блудницею, стає одним тілом з нею? бо сказано: двоє будуть одна плоть (Бут. 2,24).
17: А хто з'єднується з Господом, той є один дух з Господом.
18: Уникайте блудодіяння; всякий гріх, що його чинить людина, є поза тілом, а блудник проти власного тіла грішить.
19: Хіба не знаєте, що тіла ваші є храм Святого Духа, Котрий живе у вас і Якого ви маєте від Бога, і ви не свої?
20: Бо ви куплені дорогою ціною. Тому прославляйте Бога і в тілах ваших і в душах ваших, які є Божі.