Святе Письмо

Перша книга Параліпоменон

← попередній розділнаступний розділ →
Розділ 16
1: І принесли вони Божого ковчега, і поставили його в середині скинії, що розтягнув для нього Давид, і принесли цілопалення та мирні жертви перед Божим лицем.
2: І покінчив Давид приносити цілопалення та мирні жертви, та й поблагословив народ Ім'ям Господнім.
3: І він поділив для всякого Ізраїлевого мужа, від чоловіка й аж до жінки, кожному по буханцеві хліба, і по кавалкові м'яса та по виноградному калачеві.
4: І він попризначував перед Господнім ковчегом із Левитів служачих, щоб вони визнавали, і прославляли, і хвалили Господа, Бога Ізраїлевого:
5: Асаф був головою, а другий по ньому Захарій, Єіїл, і Шемірамот, і Хіїл, і Маттітія, і Еліяв, і Беная, і Овед-Едом, і Єіїл на знаряддях цитр та на арфах, а Асаф голосно грав на цимбалах.
6: А священики Беная та Яхазіїл на сурмах, завжди перед ковчегом Божого заповіту.
7: Того дня, тоді Давид дав уперше псалма на подяку Господеві через Асафа та братів його:
8: Дякуйте Господу, кличте Ім'я Його, серед народів звіщайте про вчинки Його!
9: Співайте Йому, грайте Йому, говоріть про всі чуда Його!
10: Хваліться святим Його Йменням, хай тішиться серце шукаючих Господа!
11: Пошукуйте Господа й силу Його, лице Його завжди шукайте!
12: Пам'ятайте про чуда Його, які Він учинив, про ознаки Його та про присуди уст Його
13: ви, насіння Ізраїля, раба Його, сини Яковові, вибранці Його!
14: Він Господь, Бог наш, по цілій землі Його присуди!
15: Пам'ятайте навіки Його заповіта, слово, яке наказав Він на тисячу родів,
16: що склав Він Його з Авраамом, і присягу Його для Ісака.
17: І Він поставив його за Закона для Якова, Ізраїлеві заповітом навіки,
18: говорячи: Дам тобі край ханаанський, як наділ спадщини для вас!
19: Тоді їх було невелике число, нечисленні були та приходьки на іншій землі,
20: і від народу ходили вони до народу, і від царства до іншого люду.
21: Не дозволив нікому Він кривдити їх, і за них Він царям докоряв:
22: Не доторкуйтеся до Моїх помазанців, а пророкам Моїм не робіте лихого!
23: Господеві співайте, вся земле, з дня-на-день сповіщайте спасіння Його!
24: Розповідайте про славу Його між поганами, про чуда Його між усіма народами.
25: Бо великий Господь і прославлений вельми, і Він найгрізніший над богів усіх!
26: Бо всі боги народів божки, а Господь небеса сотворив!
27: Слава та велич перед лицем Його, сила та радість на місці Його.
28: Дайте Господу, роди народів, дайте Господу славу та силу,
29: дайте Господу славу Ймення Його, приносьте дарунка й приходьте перед лице Його! Кланяйтеся Господеві в величчі святому!
30: Перед лицем Його затремти, уся земле, бо міцно поставлений всесвіт, щоб не захитався!
31: Хай небо радіє, і хай веселиться земля, і хай серед народів говорять: Царює Господь!
32: Нехай гримить море й його повнота, нехай поле радіє та все, що на ньому!
33: Тоді перед Господнім лицем дерева лісні заспівають, бо землю судити йде Він.
34: Дякуйте Господу, добрий бо Він, бо навіки Його милосердя!
35: І промовте: Спаси нас, о Боже спасіння нашого, і збери нас, і нас урятуй від народів, щоб дякувати Йменню святому Твоєму, щоб Твоєю хвалитися славою!
36: Благословенний Господь, Бог Ізраїлів, від віку й навіки! А народ увесь сказав: Амінь і Хвала Господеві!
37: І Давид позоставив там перед ковчегом Господнього заповіту Асафа та братів його, щоб завжди служили перед ковчегом, що в якій день треба було,
38: і Овед-Едома та братів його, шістдесят і вісьмох; а Овед-Едома, Єдутунового сина, та Хоса за придверних;
39: а священика Садока та братів його священиків перед Господнім наметом на пагірку, що в Ґів'оні,
40: щоб приносити цілопалення для Господа на жертівнику цілопалення, завжди ранком та ввечорі, та на все інше, що написане в Законі Господа, що наказав був Ізраїлеві.
41: А з ними Геман та Єдутун, та решта вибраних, що були докладно зазначені поіменно, щоб Дякувати Господеві, бо навіки Його милосердя!
42: А з ними сурми та цимбали для тих, що грають, та знаряддя для Божої пісні. А сини Єдутунові сторожі до брами.
43: І порозходився ввесь народ, кожен до дому свого. А Давид вернувся, щоб поблагословити свій дім.
← попередній розділнаступний розділ →