Без категорії

Пам’ять преподобного отця нашого Теодора Трихини

Місяця квітня на 20-й день

Теодор, преподобний отець наш, наречений Трихина, тобто волосяний, був у Константинограді народжений і вихований, багатих батьків син. Покинувши ж батьків, і багатство, і славу Бога ради, пішов у монастир пустинний і став монахом. І настільки суворе перебування мав і виснажив плоть свою, що з лиця на мертвого був подібний. Всі-бо ночі, і взимі, і влітку, боровся, стоячи на молитві, голови ніколи ж не мав покритої, сам лише одяг носив — колючу волосяницю, і через те Волосяничником названий був. Але і монастир той пустинний, у якому преподобний суворе провадив життя, потім його прізвиськом — Трихиною, тобто Волосяничним, був названий. Прийняв же від Бога Теодор святий владу над бісами і, багато чуд зробивши, до Господа відійшов. Не лише у житті своєму, але і після переставлення чудодіяв, витекло-бо з мощей його святих пахуче цілюще миро, ним же всілякі лікувалися хвороби і проганялися біси, на славу Христа Бога нашого.