Двунадесятим святам,  Акафісти

Акафіст Введенню в храм Пресвятої Богородиці

ТранслітераціяЦерковнослов’янськаУкраїнська

Кондак 1

Избра́нней Предве́чным Царе́м Богоотрокови́це Мари́и, А́нгелов и челове́ков Цари́це, прише́дшей иногда́ в храм Госпо́день во Свята́я Святы́х, на обруче́ние де́вства Своего́ Жениху́ Небе́сному воспита́тися в Бо́жие Жили́ще, досто́йное поклонение усе́рдно Тебе́ прино́сим, Ты же я́ко многомо́щная Засту́пница на́ша, от вся́ких нас бед и скорбе́й свободи́, да с любо́вию и умиле́нием Тебе́ вопие́м:

Ра́дуйся, Богоизбра́нная Отрокови́це, вхожде́нием во храм две́ри ра́йския нам отве́рзшая.

Икос 1

Кондaкъ №

И#збрaннэй предвёчнымъ цReмъ бGоoтрокови1цэ мRjи, ѓгGлwвъ и3 чlвёкwвъ цRи1це, пришeдшей и3ногдA въ хрaмъ гDень во с™az с™hхъ, на nбручeніе дёвства своегw2 женихY нбcному воспитaтисz въ б9іе жили1щэ, дост0йное поклонeніе ўсeрднw тебЁ прин0симъ, тh же ћкw многомо6щнаz застyпница нaша, t вс‰кихъ нaсъ бёдъ и3 ск0рбей свободи2, да съ люб0вію и3 ўмилeніемъ тебЁ вопіeмъ:

Рaдуйсz, бGоизбрaннаz nтрокови1це, вхождeніемъ во хрaмъ двeри рaйскіz нaмъ tвeрзшаz.

Очікується текст