Акафісти,  Святим

Акафіст усім святим, в землі Таврійській просіявшим

ТранслітераціяЦерковнослов’янськаУкраїнська

Кондак 1

Избраннии от Бога угодницы и чудотворцы земли Тавричестей, светом истины Христовой озареннии и в южнем крае сем отечества нашего и во вселенней просиявшии, яко звезды светлыя Церковь Крымскую украсившии, восхваляя подвиги ваша и труды евангельскаго спасительнаго сеяния, почитаем пречестную память и ваше пред Богом ходатайство, помощь и заступление, с любовию сыновнею зовуще вам: Радуйтеся, светильницы Церкви нашея, вси святии в земли Тавричестей просиявшии!

Икос 1

Ангельскому поревновавши житию и Духом Святым просвещеннии мужие апостольстии и доблественнии жены́, благовестники и просветителие земли нашея и Церкви Святыя насадителие. Днесь чада ваша духовная на земли, идеже стопы ваша прошли грады и веси, с умилением приносим сердечныя похвалы сия:

Очікується текст