Акафісти,  Святим

Акафіст святим преподобним Зосимі, Савватію і Герману, Соловецьким чудотворцям

ТранслітераціяЦерковнослов’янськаУкраїнська

Кондак 1

Избраннии угодницы Господни и велицыи чудотворцы, светильницы Христовы Церкве пресветлии, облиставшии благочестия светлостьми пустыни Севернаго Помория, и всей стране Русстей сияющии выну чудес множеством, Преподобнии отцы наши Зосимо, Савватие и Германе, яко имущии дерзновение ко Господу, благоприятными своими к Тому мольбами от всяких нас бед и зол сохраняйте, да радующеся зовем вам:

Радуйтеся, Преподобнии отцы наши Зосимо, Савватие и Германе.

Икос 1

Кондaкъ №

И#збрaнніи ўгHдницы гDни и3 вели1цыи чудотв0рцы, свэти1льницы хrт0вы цRкве пресвётліи, њблистaвшіи бlгочeстіz свэтлостьми2 пусты6ни сёвернагw пом0ріz, и3 всeй странЁ ру1сстэй сіsющіи вhну чудeсъ мн0жествомъ, прпdбніи nтцы2 нaши зwсjмо, саввaтіе и3 гeрмане, ћкw и3мyщіи дерзновeніе ко гDу, бlгопріsтными свои1ми къ томY мольбaми t всsкихъ нaсъ бёдъ и3 ѕHлъ сохранsйте, да рaдующесz зовeмъ вaмъ:

Рaдуйтесz, прпdбніи nтцы2 нaши зwсjмо, саввaтіе и3 гeрмане.

Јкосъ №