Акафісти,  Святим

Акафіст преподобному і богоносному отцю нашому Амфілохію, Почаївському чудотворцю

ТранслітераціяЦерковнослов’янськаУкраїнська

Акафист преподобному и богоносному отцу нашему Амфилохию, Почаевскому чудотворцу

Кондак 1

Избранниче Христов и обители Почаевския новый чудотворче, скорбящих скорый утешителю и недужных благодатный целителю, преподобне отче Амфилохие, любовию восхваляюще богоугодное житие твое, песнь благодарения о тебе Богу приносим. Ты же яко дерзновенный к Нему молитвенник и теплый о нас ходатай, испроси всем с верою к тебе приходящим, от душевных и телесных зол свобождение, да выну зовем ти:

Радуйся, преподобне отче Амфилохие, теплый наш заступниче и предивный целебниче.

Ґкafістъ с™0му прпdбному ґмфіл0хію, почaевскому чудотв0рцу

Кондaк №

И#збрaнниче хrт0въ и3 д0блій в0ине цRS нбcнагw, п0двигомъ д0брымъ подвизaвшiйсz, и3 въ мёру мyжа совершeнна возшeдъ, возбрaнный воев0да на супостaты духHвныz ћвльшійсz, при1зри на лю1діе немощствyющыz и3 здрaвы сотвори2, съ весEліемъ тебЁ гlг0лющими: Рaдуйсz, прпdбне ґмфіл0хіе, стaрче почaевскій, цэлeбниче и3 чудотв0рче.

Јкосъ №

Очікується текст