Тріодь Квітна

В п’ятницю сьомої седмиці після Пасхи

ТранслітераціяЦерковнослов’янськаУкраїнська

В четверто́к ве́чера

На Го́споди воззва́х: пое́м после́дование все́ пра́здника неизме́нно, я́коже и в госпо́дственный де́нь вознесе́ния, кроме́ чте́ний, и полиеле́а:

На вече́рни же, и в пято́к на У́трени, и на Литурги́и блаже́нна пра́здника, пе́снь 9-я обои́х кано́нов, на 8. По вхо́де тропа́рь. Сла́ва, и ны́не: конда́к. Проки́мен, аллилу́иа, и прича́стен пра́здника: апо́стол же и ева́нглие дне́.

Слу́жбу же мине́и пое́м на повече́рии.

Въ четверт0къ вeчера седмhz седми1цы

На ГDи воззвaхъ: поeмъ послёдованіе всE прaздника неизмённw, ћкоже и3 въ гDственный дeнь вознесeніz, кромЁ чтeній, и3 полmелeа: на вечeрни же, и3 въ пzт0къ на ќтрени, и3 на літургjи бlжє1нна прaздника, пёснь f7-z nбои1хъ канHнwвъ, на }. По вх0дэ тропaрь. Слaва, и3 нhнэ: кондaкъ. Прокjменъ, ґллилyіа, и3 причaстенъ прaздника: ґпcлъ же и3 є3ђліе днE.

Слyжбу же минeи поeмъ на повечeріи.

Очікується текст