Святитель Григорій, єпископ Неокесарійський p1b287khfc1quligmr1rl5e2c83
Житія святих,  Листопад

Святитель Григорій, єпископ Неокесарійський

Місяця листопада на 17-й день

Святитель Григорій народився в м. Неокесарії (північ Малої Азії). В юності він навчався в Олександрії у знаменитого вчителя, пресвітера Орігена. Повернувшись у Неокесарію, Григорій пішов у пустелю, де в пості й молитві здобув високу духовну досконалість і дари прозорливості та пророцтва. Єпископ Федим із каппадокійського міста Амасії, дізнавшись про св. Григорія, вирішив поставити його єпископом у Неокесарії. Перед хіротонією святий Григорій посилено молився, просячи Бога і Божу Матір відкрити йому істинний образ поклоніння Святій Трійці. Під час молитви йому явилася Пречиста Діва Марія з апостолом Іоанном Богословом, який навчив святого, як гідно слід сповідувати таємницю Пресвятої Трійці. Святий Григорій записав усе, що відкрив йому Іоанн Богослов. На цьому великому Божественному Одкровенні було засноване вчення про святу Трійцю, згодом розвинуте отцями Церкви – Василем Великим, Григорієм Богословом, Григорієм Нісським.

Тропарь святителю Григорию Чудотворцу, епископу Неокесарийскому, глас 8

В моли́твах бо́дрствуя, чуде́с де́ланьми претерпева́я,/ тезоиме́ние стяжа́л еси́ исправле́ния,/ но моли́ся Христу́ Бо́гу, о́тче Григо́рие,/ просвети́ти ду́ши на́ша,// да не когда́ у́снем в смерть.

Кондак святителю Григорию Чудотворцу, епископу Неокесарийскому, глас 2

Чуде́с мно́гих прие́м де́йство,/ зна́меньми ужа́сными де́моны устраши́л еси́,/ и неду́ги отгна́л еси́ челове́ческия, всему́дре Григо́рие:/ чудотво́рец же имену́ешися,// зва́ние от дел прие́м.

Тропaрь, глaсъ и7:

Въ мл7твахъ б0дрствуz, чудeсъ дёланьми претерпэвaz, тезоимeніе стzжaлъ є3си2 и3справлeніz: но моли1сz хrтY бGу, џтче григ0ріе, просвэти1ти дyшы нaшz, да не когдA ќснемъ въ смeрть.

Кондaкъ, глaсъ в7.
Под0бенъ: Вhшнихъ и3щS:

Чудeсъ мн0гихъ пріeмъ дёйство, знaменьми ўжaсными дeмwны ўстраши1лъ є3си2, и3 недyги tгнaлъ є3си2 человёчєскіz, всемyдре григ0ріе: чудотв0рецъ же и3менyешисz, звaніе t дёлъ пріeмъ.