...
Житія святих,  Ікони

Ярославська (Печерська) ікона Божої Матері

День пам'яті (н. ст.)

Місяця травня на 14-й день

Прославилася ікона наприкінці XIX століття в Ярославлі. Мешканка міста міщанка Олександра Дмитрівна Добичкіна почала страждати від ломоти в руках і в усіх суглобах. До того ж її почала переслідувати сильна душевна туга. Сімнадцять років вона страждала від цих хвороб і за цей час не раз старанно молилася Божій Матері, просячи у Неї зцілення. І ось одного разу вона почула голос уві сні, який велів їй відшукати ікону Богородиці в храмі, щоб отримати там зцілення. При цьому їй представився у видінні і храм із зображенням у ньому ікони.

Дотримуючись вказівок таємничого голосу, Олександра вирушила на пошуки. Храм вона знайшла в архієрейському будинку міста Ярославля. Храм був присвячений Винесенню Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього. Коли Олександра увійшла до цієї церкви і побачила на стіні ікону під назвою Печерська, яка явилася їй уві сні, то несподівано впала на підлогу й стала битися в страшних судомах і корчах. Це було 1 травня 1823 року.

2 травня Олександра знову вирушила до архієрейськои церкву. Старанно і гаряче молилася вона перед іконою Богородиці. Коли ж вона підійшла прикластися до святої ікони, то відразу ж відчула полегшення від своєї болісної хвороби. Через деякий час вона зовсім одужала. Відтоді від Печерської Ярославської ікони стали відбуватися численні зцілення.

Нині ікона втрачена. Не збереглася і церква на честь Винесення Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього.