Вілійська ікона Божої Матері іменована "Знамення" znamennia e1544371181836
Житія святих

Вілійська ікона Божої Матері іменована “Знамення”

Перехідне святкування в четвер після Вознесіння

Чудотворна Вілійська ікона Божої Матері «Знамення» була явлена ​​25 травня (6 червня за н.ст.) 1889 року в домі жителя с. Вілія Миколи Остапчука. Перед цією подією невістці селянина Домні тричі снився сон, у якому голос наказував їй побілити будинок до приходу гостей. Жінка виконала вказівку. У четвер перед Трійцею Домна побачила сяйво і виявила у молитовному кутку кімнати маленьку ікону, що вийшла із землі. Ікона була невеликим литим мідним образом Богородиці «Знамення» старовинної роботи.

Буквально в перші дні після явлення стали відбуватися чудесні зцілення й незвичайні події, пов’язані з образом. Близько року в селі тривало слідство з вивчення обставин явлення ікони. Десятки віруючих засвідчили благодатну поміч Божої Матері від Її ікони «Знамення». Рішенням Волинської Духовної Консисторії 26 березня (7 квітня за н.ст) 1891 року ікона була урочисто перенесена до місцевого храму великомучениці Параскеви П’ятниці.

«Є запис про чудесне спасіння жителів Вілії у воєнні часи, коли фашисти хотіли спалити людей і зігнали їх у храм, закрили, – пояснив священик. –  За спогадами, люди натхненно молилися біля ікони “Знамення” і сталося диво! Невідомо чому, німці не підпалили церкву і покинули село».

Місцеві жителі також зберігають у пам’яті безліч історій, пов’язаних з допомогою Матінки Божої в одужанні. Так, працівниця музею у Вілії Світлана Шовкун розповіла про свою співробітницю, що стала свідком зцілення сестри біля чудотворного образу.

«Марії Ткач було всього дев’ять років, коли її старша сестра Віра захворіла на водянку, – поділилася історією жінка. – Лікарі розводили руками, і сім’я була змушена забрати дочку додому. Виносили хвору під грушу, тому що вона ходити не могла, тіло розпухло від рідини. І ось хворій дівчинці сниться сон, в якому її сивобородий дідусь пропонує відвідати каплицю з іконою “Знамення”. Вранці сім’я ледве дотягла немічну до ікони, там молилися і плакали, а на наступний день всі здивувалися – вода зійшла, і Віра Ткач ще довго прожила до старості після чудодійного зцілення».

Рішенням Священного Синоду УПЦ день пам’яті чудотворної Вілійської ікони Божої Матері «Знамення» встановлено в четвер перед Трійцею. Саме в цей день 130 років тому, за свідченнями, невелика мідна ікона чудесним чином вийшла з-під землі в підлозі сім’ї Остапчуків.

Знайшли помилку