...
Житія святих

Святий праведний Іона Одеський

Святий праведний Іона Одеський svt6Святий праведний Іона Одеський народився 14 вересня 1855 року в свято Воздвиження Чесного Хреста Господнього. Його батько, Мойсей Флорович Отаманський, диякон Різдво-Богородичного храму м Одеси, помер, коли хлопчикові було три роки. Незабаром померла і його мати Гликерія. Йдучи в Вічність вона благословила життєвий шлях свого сина, сказавши йому: «Хочу, щоб ти був добрим пастирем». Гірка доля міського сироти лягла важким хрестом на плечі юного Іони. Він змушений був блукати, не знаходячи ночівлі навіть на кладовищі, поки його дядько Не змилувалося над нещасним напівголодним дитиною і не віддав його в школу, після закінчення якої святий, виконуючи заповіт батьків, вступив в духовне училище.
Закінчивши училище, благочестивий юнак одружився з дівчиною Анастасією. За час спільного життя у них народилося дев’ятеро дітей – троє синів і шість дочок.

У 1884 році о. Іона був висвячений в сан диякона, а через два роки – в сан священика. Преосвященний єпископ Никанор (Бровковіч), висвячував святого, говорив оточуючим: «Беріть благословення у отця Іони. Це майбутній добрий пастир і я відчував на ньому особливу благодать. Душа його горить священним полум’ям … ». Восьмирічне пастирське служіння отця Іони в селі Кардашівка принесло плід: двісті сектантів на чолі зі своїм керівником приєдналися до Православної Церкви.

З 1897 року починається служіння святого в Свято-Успенському храмі м Одеси. Ревний пастир і гарячий молитовник, чудовий праведник швидко заслужив любов і повагу парафіян. У 1901 р святий був призначений настоятелем Свято-Нікольського портового храму.Тут він зміг розкрити всю повноту своєї боголюбивої душі. Статутне богослужіння і молитва з’єднувалися у праведника з щедрою благодійною діяльністю. З усіх боків поспішали православні паломники в Одесу, щоб випросити молитов і благословення отця Іони, якого називали «Одеським Іоанном Кронштадтський». За своє подвижницьке життя святий удостоївся дару чудотворіння. За його молитвами прозрівав сліпі, зцілювалися безнадійно хворі, в збентежених душах оселяється мир і спокій.

Неспокійний XXвека приніс нові важкі випробування православним віруючим. Встановлена ​​в вогні смут і негараздів богоборческая радянська влада всіляко заохочувала всілякі єресі і розколи. У ці важкі роки отець Іона, прославляючи свій пастирський голос, закликав не піддаватися духу часу і, зберігаючи віру в Бога, залишатися вірними чадами Православної Церкви. Багато сил святий поклав на подолання виникали в той час обновленческого і автокефального розколів.

Пламень богоборчого пожежі не минув і праведника. Під час кампанії по «вилученню церковних цінностей» отець Іона був заарештований. Але народ Божий не дав поглумитися над своїм дорогим Батюшкою. Зібралися величезні маси народу і влада була змушена звільнити святого. Занадто велика була любов простих людей до батька Йони і це утримувало влади від розправи над праведником.

До кінця свого життя отець Іона залишався настоятелем портової Церкви, поки в 17 (30) травня 1924 року Господь закликав його до небесного упокоєння. Незважаючи на старання і заборони безбожників, поховання всіма улюбленого батюшки вилилося у всенародне Торжество Православ’я.Похований був святий поруч з могилами своїх батьків на православному кладовищі, що на Слобідці. Могила праведника користувалася особливим шануванням і біля неї не переставали відбуватися чудеса. У 1996 році, 7 вересня, завдяки старанням Високопреосвященнішого Владики Агафангела, Митрополита Одеського та Ізмаїльського, відбулося прославлення праведного Іони Одеського в лику святих і православна Одеса здобула ще одного предстателя у Небесного Престолу Господа Слави. Його чесні мощі спочивають в нижньому храмі Свято-Успенського Кафедрального собору міста Одеси.

eparhiya.od.ua

Знайшли помилку