...
Святий мученик Савва Стратилат і з ним 70 воїнів Savva Stratylat
Житія святих,  Квітень

Святий мученик Савва Стратилат і з ним 70 воїнів

Місяця квітня на 24-й день

Цей святий мученик Сава був у часи Авреліана-царя в Римі. Стратилатський, тобто воєводський, сан мав, родом був гот, вірний і приємний раб Царя Небесного, Господа нашого Ісуса Христа, і відвідував у темницях тих, що страждали за Христа, служачи їм з маєтків своїх, і в терпінні утверджуючи, і спонукаючи до безстрашного подвигу. Такий же був життям добродійний, що за свою чистоту і постництво прийняв владу над бісами і проганяв з людей нечистих духів. Донесли цареві на нього, що християнином є, і, коли на допит був приведений перед царя, визнав Христа сміливо, і пояс воїнський, відв’язавши, кинув, відкидаючи разом і сан воєводи, і готовий був на всілякі за Христа муки. Повісили його, і били, і свічками обпалювали, і в бочку розвареної смоли вкинули, але Божою невидимою силою, яка берегла його, цілий і неушкоджений з бочки вийшов. Таке чудо бачивши, сімдесят воїнів повірили в Христа й голосно те визнали. Зразу через те за наказом ката страчені були і прийняли вінець мученицький з правиці Христової. А святого до темниці вкинули, де він божественного видіння і підкріплення сподобився. Коли молився опівночі, явився Христос, світлом своєї слави осяваючи його, не боятися, а дерзати наказуючи. Коли на другий допит вивели його і різними то ласками, то погрозами і лютими муками до ідолопоклоніння примушували, не покорився — у ріку був вкинений і через утоплення помер, пристані незбуреної досягнувши в Царстві Христовім.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь мученику Савве Стратилату, глас 5

Земна́го са́на по́яс оста́вив и по́чести, страда́льче,/ пред мучи́телем, льсти́вым царе́м,/ Христа́ Бо́га су́ща испове́дал еси́,/ и Того́ ра́ди мно́га страда́ния подъя́л еси́, сла́вне./ Те́м прекра́сным побе́ды венце́м увя́злся еси́/ от Царя́ всех ца́рствующаго,/ с Небе́сными во́и све́тло преукра́шен./ Предстоя́ Тому́, Са́вво,// моли́, да спасе́т ду́ши на́ша.

Кондак мученику Савве Стратилату, глас 4

Непобеди́мый я́влься, стратила́т,/ ва́рварския ко́зни победи́л еси́/ и, страда́льчествовав, сла́вне, тверде́йши,/ мно́жество враго́в неви́димых побори́л еси́,/ те́мже вене́ц испле́л еси́ побе́ды./ О нас моли́ Христа́, Са́вво всеблаже́нне,// ве́рою почита́ющих тя.

Ще в розробці

Ще в розробці

Знайшли помилку