...
Святий Філософ Зябрєв сповідник Svyashhennomuchenik Filosof Zyabrev
Житія святих,  Вересень

Святий Філософ Зябрєв сповідник

Місяця вересня на 30-й день

Філософ Павлович Зябрєв народився 1874 року в сім’ї священика. Закінчив Сімферопольське духовне училище у 1893 році. До революції 1917 р. о. Філософ був висвячений в ієреї. Після 1917 року о. Філософ служить у храмі в ім’я Михайла Архангела с. Гюнівка Великобілозерського району до закриття його у 1931 році. Після закриття церкви продовжує здійснювати нелегальні (з погляду радянського законодавства) богослужіння та потреби в будинках парафіян. О. Філософ сім разів піддавався репресіям (1930 р. був засуджений Б. Білозерським нарсудом на півтора року позбавлення волі за експлуатацію батрака-пономаря та агітацію проти колективізації, в 1937 р. оштрафований на 300 руб. за нелегальне проведення релігійних обрядів). Майно його за несплату податків кілька разів розпродавалося, і остаточно було розпродано 1936 р.

14 серпня священик заарештовується вкотре Великобілозерським районним відділом НКВС. Подружжя у цей час вже не було живим. Діти на момент арешту – дорослі; у кримінальній справі сказано, що всі вони перебувають у шлюбі і «від нього відмовилися». Проти о. Філософа порушують кримінальну справу. Його звинувачують у тому, що він продовжує богослужіння після закриття церкви. За свідченнями свідків під час перепису населення агітував колгоспників записуватись віруючими. На запитання слідчого щодо ставлення до політики партії священик прямо відповідає: «Я вважав і вважаю, що Радянська Влада неправильно вела і веде політику, не дозволяючи проводити релігійні обряди, а так само – неправильно закрили церкви, тому що це йде в розріз інтересами віруючих, а звідси – моє невдоволення політикою Комуністичної партії та її вождів, спрямованої проти релігії»; ці вожді, і особливо – Сталін, «та й кожен комуніст неправильно робили і роблять, переслідуючи не лише нас – священнослужителів, а й віруючих. Це своє невдоволення я висловлював навіть ряду районних і сільських працівників, скажу і зараз». Після закінчення слідства о. Філософ утримувався під вартою у Мелітопольській в’язниці. Засуджено 21 вересня 1937 р. Трійкою УНКВС по Дніпропетровській області до 8 років ув’язнення. У кримінальній справі відомостей про подальшу долю о. Філософа немає. Зважаючи на те, що на момент винесення вироку священикові було 63 роки, і те, що умови утримання політв’язнів були вкрай важкими, можна з достатньою мірою ймовірності стверджувати, що з ув’язнення він не повернувся. Постановою заст. прокурора Запорізької обл. від 6 травня 1989 року о. Філософ Зябрьов був реабілітований.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

 

Тропaрь, глaсъ и7:

С™yю дв0ицу почти1мъ, а3леxaндра преслaвна и3 філос0фа пречeстна, во тмЁ безб0жіz ћкw ѕвёзды пресвBтлыz t сlнца мhсленнагw просіsвшихъ, и4хже м0лимъ: хrтA бGа моли1те, сп7сти1сz душaмъ нaшымъ.

Кондaкъ, глaсъ д7:

ВозсіS днeсь пaмzть с™hхъ твои1хъ, гDи, и4хже сaмъ прослaвилъ є3си2 t родHвъ нaшихъ: а3леxaндра, храб0рника непостhднагw и3 філос0фа, и3сповёдника бGомyдрагw. сегw2 рaди прославлsюще и5хъ, вопіeмъ: мlтвами ўг0дникwвъ твои1хъ сп7си2 лю1ди тво‰, хrтE.

Ще в розробці

Знайшли помилку