...
Святий блаженний Максим, Христа заради юродивого, Московський чудотворець h 65854
Житія святих,  Серпень

Святий блаженний Максим, Христа заради юродивого, Московський чудотворець

Місяця серпня на 13-й день

Милосердний Господь відкрив кілька шляхів для спасіння і досягнення вічного блаженства. Але найважчим і тяжким з них є подвиг добровільного юродства. Блаженний Максим обрав собі цей шлях і неухильно простував їм до самої своєї смерті.
Час не зберіг до нас докладного житія цього Московського чудотворця. Відмовившись від усіх зручностей життя, він майже голий ходив по вулицях міста Москви, переносячи і холод і жар.
Святий говорив знедоленим: “Не все по шерсті, інше і навпаки … За справу поб’ють, повинись, та нижче вклонися не плач битий, плач небитий; потерпімо, і ми люди будемо; поволі і сирі дрова загоряються; за терпіння дасть Бог спасіння” . Але не тільки слова розради говорив святий. Своїми висловами він багатьох утримував від зла або підбадьорював в працях. Його гнівних викриттів страшилися сильні світу цього.
Блаженний Максим говорив знатним і багатим: «Божниця домашня, а совість продажна; всяк хреститься, та не всяк молиться; Бог всяку неправду знайде. Ні Він тебе, ні ти Його не обдуриш “. “Хоч люта зима, та солодкий рай», – часто казав він. “За терпіння Бог дасть спасіння”. “Бог великий, неправду знайде. Ні Він тебе, ні ти Його не обдуриш “. “Всяк хреститься, та не всяк молиться».
Блаженний Максим подвизався в першій половині ХV століття. Це був важкий час для Руської землі: ярмо татар, голод, посухи і моровиця гнобили народ. Своїм терпінням святий навчав людей терпінню. Проводячи сам безсрібністю життя, він бажав, щоб і інші не забували через тимчасові багатств про свою душу, утримував московських торговців від несправедливих угод: “Божниця домашня, а совість продажна. По бороді Авраам, а у справах Хам “.
Після таких подвигів, блаженний Максим преставився 11 листопада 1433 і був похований у церкві святих Бориса і Гліба на Варварської вулиці. Господу було завгодно прославити чудесами Свого угодника. Так, біля гробу святого в 1506 р. відбулося зцілення однієї людини. у якого була зведена нога.
У 1547 році 13 серпня були знайдені нетлінні мощі блаженного Максима і тоді ж було встановлене святкування святому. Самі мощі залишалися під спудом. Благоговійні шанувальники пам’яті святого побудували прибудову над мощами святого Максима Московського на честь преподобного Максима Сповідника.
У 1698 році, за ревністю московських жителів Максима Верховітіна і Максима Шаровнікова, старі церкви були розібрані. При цьому відвалився від стіни камінь відкрив велике скарб – цілющі мощі святого блаженного Максима.
Вони були з честю перенесені в один з Московських соборів, де знаходилися у всі час будови нового храму. Цей храм, існуючий і до нині, був освячений в ім’я святого блаженного Максима з боковим вівтарем на честь Максима Сповідника.
Близько сорока років зберігалися мощі блаженного в цьому храмі. У 1737 році сталася сильна пожежа, відомий під ім’ям Троїцького. Полум’я охопило і церкву в ім’я блаженного Максима Московського.
Храм весь вигорів, згоріла і рака з мощами святого Максима. Уцілілі частини святих мощей були благоговійно зібрані і передані в цей храм у 1768 році. Тут і до цього дня спочивають мощі святого Максима, подаючи зцілення на славу Божу. Амінь.

Знайшли помилку