Святитель Юліан, єпископ Кеноманійський p1ao8perj01jlqm566p9hj5an5
Житія святих,  Липень

Святитель Юліан, єпископ Кеноманійський

Місяця липня на 13-й день

Святитель Юліан, єпископ Кеноманійський, був поставлений на єпископа апостолом Петром. Існує думка, що він – одна особа із Симоном прокаженим (Мк. 14:3), який у Хрещенні отримав ім’я Іуліан.

Апостол Петро послав святого Юліана проповідувати Євангеліє в Галлію.

Він прибув до Кеноманії (район річки По на півночі теперішньої Італії) і оселився за містом (імовірно, Кремона) в малій хатині, і почав свою проповідь серед язичників. Ідолопоклонники спочатку слухали його з недовірою, але проповідь святого супроводжувалася великими чудесами. Святитель Іуліан молитвою зціляв різні хвороби. Поступово до нього стали стікатися численні натовпи людей, які просили допомоги. Зцілюючи тілесні недуги, святий Іуліан зцілював і душі, просвіщаючи тих, хто приходив до нього, світлом Христової віри.

Щоб втамувати спрагу численних відвідувачів, святий Іуліан, помолившись Господу, встромив свій жезл у землю і вивів із сухого місця джерело води. Це чудо навернуло до християнства багатьох язичників. Одного разу святителя побажав побачити місцевий князь. Біля воріт княжого житла сидів сліпий, якого святий Іуліан пожалів і, помолившись, дарував йому зір. Назустріч святителю вийшов князь і, дізнавшись про чудо, що щойно сталося, припав до ніг єпископа, просячи Хрещення. Оголосивши князя і його сімейство, святий Іуліан призначив їм триденний піст, а потім звершив над ними Таїнство Хрещення.

За прикладом князя до Христа навернулася і більшість його підданих. Князь пожертвував єпископу свій будинок для влаштування в ньому храму і забезпечив Церкву коштами. Святий Іуліан старанно дбав про духовну просвіту своєї пастви і, як і раніше, зціляв хворих. Глибоко співчуваючи горю батьків, Святитель своєю молитвою просив у Бога повернення їхніх померлих дітей до життя. Святий єпископ Іуліан довго залишався на своєму престолі, вказуючи пасомим шлях до Неба. Святитель помер глибоким старцем (I). До кінця днів своїх благовістив він про Христа і зовсім винищив ідолопоклонство в країні Кеноманійській.