...
Житія святих,  Квітень

Святитель Григорій, патріарх Антіохійський

День пам'яті (н. ст.)

Місяця квітня на 20-й день

Преподобний Григорій був ігуменом монастиря, що називався Фаран і знаходився між Синайською горою і Раїфом. За особливим Божим промислом він чудесним чином був вказаний Богом як людина гідна патріаршого престолу. Про це так розповідається в Лимонарі святійшого Софронія, патріарха Єрусалимського.

Авва Георгій вірменин, учень авви Сергія, повідомив нам наступне: оскільки авва Григорій, котрий був ігуменом Фарану, неодноразово просив мене привести його до авви Сергія, то я відправився з ним до старця, який перебував на той час у пустелі біля Мертвого моря. Старець, побачивши його, привітав його і прийняв вельми люб’язно. Він приніс води, омив йому ноги й увесь день розмовляв з ним про спасіння душі, а наступного дня відпустив його. Коли авва Григорій пішов від авви Сергія, я запитав старця:

– Чи знаєш ти, отче, що я спокусився, бо багатьох єпископів, пресвітерів та інших отців приводив я до тебе і ти нікому з них не вмив ніг, тільки авві Григорію?

На ці слова старець відповів мені:

– Я не знаю, хто такий Григорій, але знаю, що я прийняв патріарха в мою печеру, бо я бачив, що він носить омофор і тримає в руках Євангеліє.

Це авва Сергій говорив про авву Григорія в пророчому дусі, тому що через п’ять років, за долею Божою, авву Григорія було поставлено патріархом у місті Антіохії.

Про цього авву Григорія, патріарха Антіохії, деякі зі старців передавали, що він мав особливо такі чесноти: милостиню, незлопам’ятство, покаяння, смиренність. Він мав також і велике співчуття до тих, хто грішить, придбав і багато інших чеснот. Святіший Софроній, патріарх Єрусалимський, дає про нього таке свідчення:

– Такий муж, як антіохійський патріарх, блаженний Григорій, гідний причислення до лику святих і преподобних: він проти волі був узятий на патріаршество і проводив святе життя у Христі Господі нашому, Йому ж слава на віки вічні. Амінь.

Знайшли помилку