Житія святих,  Листопад

Священномученики Олександр Іллінський, Олександр Курмиський, Павлін Старопольов та Микола Троїцький, пресвітери

Місяця листопада на 7-й день

У ніч із 20 на 21 жовтня 1937 року було заарештовано священників Перевізського району Нижегородської області. Слідство тривало менше місяця, і 11 листопада всі були засуджені до вищої міри покарання та розстріляні. Пам’ять чотирьох із них Церква святкує сьогодні:
Священник Олександр Іванович Іллінський народився 1899 року в селі Пустинь Нижегородської губернії. Служив у селі Великі Кемарі. Він звинувачувався, як і інші, у тому, що був керівником антирадянської групи та висловлював невдоволення радянською владою.
Священник Олександр Михайлович Курмиський народився 1879 року у місті Симбірську, закінчив духовну семінарію, служив у храмі села Танайкове.
Священник Павлін Іванович Старопольов народився 1865 року в селі Бикові Гори Спаського повіту Нижегородської губернії, закінчив духовну семінарію, служив у селі Дубське.
Священик Миколай Олексійович Троїцький народився 1885 року в селі Лобаскі Ічалківського повіту в Мордовії, служив у селі Ревезень.
На допитах мученики трималися гідно і відкидали всі звинувачення.