Священномученики Константин й Ананій пресвітери p1b147f6ivf2jjd31oqj13171v8e3
Житія святих,  Липень

Священномученики Константин й Ананій пресвітери

Місяця листопада на 2-й день

Отець Костянтин Юрганов і отець Ананій Арістів і в житті, і в святій мученицькій кончині виявилися тісно пов’язані один з одним. Уродженці села Серга Пермського повіту Пермської губернії, вони обидва були висвячені священиками до Хрестовоздвиженської церкви свого села. Можна припустити, що так батюшки мирно і чесно і прослужили б разом до похилого віку, наставляючи і духовно окормляючи односельців, але настали лихі роки революції.
Обох священиків було заарештовано 16 червня 1918 року. Чотири з половиною місяці вони провели в ув’язненні, потім їх звинуватили у контрреволюційній діяльності та засудили до вищої міри покарання. Вирок було виконано 2 листопада. Отця Костянтина та отця Ананію відвезли до Пермі та розстріляли у саду Духовної семінарії.
Ці пермські новомученики були прославлені у лиці святих Архієрейським Собором Російської Православної Церкви 20 серпня 2000 року. Ми молимося і віримо, що священномученик Костянтин зі священномучеником Ананією і зараз перебувають у Небесних обителях разом, де клопочуться за свою країну та за свій народ перед Творцем усіх.