Житія святих,  Листопад

Священномученики Іоанн Кесарійський, Петро Космінков, пресвітери

Місяця листопада на 3-й день

Священномученик Іоанн народився 30 січня 1878 року в селі Одішеве Кінешемського повіту Костромської губернії в сім’ї священика Ніканора Кесарійського. Закінчив Духовну семінарію та у 1903 році – Московську Духовну академію. У 1904 році він був висвячений на священика і служив у храмах Московської єпархії, останнім часом – у храмі Володимирської ікони Божої Матері в селі Биково.
Допити розпочалися у день арешту. Слідчий питав, з ким священик знайомий. Отець Іоанн відповідав, що знає священика і диякона, що служить з ним, старосту храму і деяких членів церковної ради, з якими якщо зустрічався і розмовляв, то виключно на церковні теми.
Слідчий не задовольнився цією відповіддю, і допит продовжився наступного дня.

Священномученик Петро народився 4 січня 1887 року в селі Пахріно Подільського повіту Московської губернії в родині Василя Петровича Космінкова, який служив псаломщиком у Троїцькій церкві у цьому селі. Петро Васильович 1901 року закінчив Перервінське Духовне училище, 1907 року – Московську Духовну семінарію і був спрямований працювати учителем. У 1910 році він був висвячений у сан священика і служив у храмах Московської єпархії, з 1918 року – у храмі Володимирської ікони Пресвятої Богородиці у селі Биково.

15 листопада 1937 року трійка НКВС засудила священиків Іоанна Кесарійського, Петра Космінкова та диякона Симеона Кречкова до розстрілу. Олександр Чилікін та його син Дмитро були засуджені до десяти років ув’язнення у виправно-трудовому таборі. Петро Піскарєв-Молоков, Євдокія Сафронова та Катерина Чилікіна були засуджені до восьми років ув’язнення у виправно-трудовому таборі.
Священики Іоанн Кесарійський, Петро Космінков та диякон Симеон Кречков були розстріляні 16 листопада 1937 року та поховані у безвісній спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.
Олександр Чилікін був відправлений до Біломорсько-Балтійського табору, Євдокія Сафронова та Катерина Чилікіна – до Тайшеттабору, Петра Піскарєва-Молокова та Дмитра Чилікіна – до Сиблагу.
Євдокія Сафронова померла в ув’язненні 25 серпня 1938 року і була похована в невідомій могилі, Петро Пискарьов-Молоков помер у таборі 9 квітня 1938 року і був похований у невідомій могилі.