Священномученика Михаїла Дейнеки p1e9m0i5nt1ase17185441mpbmck3
Житія святих,  Травень

Священномученика Михаїла Дейнеки

Місяця травня на 19-й день

Священномученик Михаїл народився 7 листопада 1894 року в місті Борзна Чернігівської губернії в сім’ї шевця Хоми Дейнеки. Закінчивши церковнопарафіяльну школу, він вступив на курси псаломщиків при монастирі. З 1917-го до 1921 року Михайло служив псаломщиком у храмах Харківської губернії; 1921 року його висвятили на диякона, а 1924 року – на священика. Служив отець Михайло спочатку в Харківській єпархії, а потім за рекомендацією архієпископа Курського Онуфрія його прийняв єпископ Антоній до Бєлгородської єпархії. 22 лютого 1935 року його заарештували.
– Скажіть, ви проводили збір грошей під виглядом пожертвувань? – запитав його слідчий.
– Так, робив. Збір проводився особливою тарілкою під час служби, – відповів отець Михайло.
– Ви знали, для якої мети проводяться ці збори?
– Зі слів єпископа Антонія і благочинного Вільгельмського я знав, що ці пожертви йдуть на Патріархію.
Після оголошення про закінчення слідства, в той час, коли вся “справа”, зважаючи на відсутність доказів провини заарештованих, була відправлена на дорозслідування, слідчий запитав отця Михайла:
– Скажіть, чи підтверджуєте ви свої раніше дані свідчення?
– Усі свої свідчення, дані раніше, підтверджую повністю. Одночасно додаю, що показання свідка… про те, що нібито я у своїх проповідях закликав вірян відвідувати храми і не ходити на роботу, вважаю… вигадкою. На цю тему… я ніколи не говорив, і про це можуть підтвердити всі віруючі…
У судовому засіданні отець Михаїл сказав, що в пред’явленому йому обвинуваченні винним себе не визнає.

Знайшли помилку