Священномученик Євграф та мученик Михайло Плетньови p1b3pkfgbe1622t4hlbebbv7n23
Житія святих,  Грудень

Священномученик Євграф та мученик Михайло Плетньови

Місяця грудня на 10-й день

Священномученик Євграф народився 6 грудня 1868 року у сім’ї священика. Євграф Іванович закінчив Пермську Духовну семінарію і у вересні того ж року був висвячений у ієрея. До серпня 1891 року отець Євграф служив у Красноуфимском повіті Пермської губернії. У цей час він також був законоучителем 2-класного міністерського та 3-го народного училищ. Потім отця Євграфа перевели до Богородично-Володимирської церкви Кунгурського Іоанно-Предтеченського жіночого монастиря, де він прослужив до 23 травня 1900 року, водночас будучи законоучителем Кунгурських училищ. За старанну службу отець Євграф був нагороджений набедренником у 1894 році та скуфою у 1899 році.

Отець Євграф був одружений з Любовою Миколаївною, дочкою священика, в них було четверо дітей.

У травні 1900 року отець Євграф, вже у сані протоієрея та на посаді благочинного, став служити у Спасо-Преображенській церкві міста Чердинь Пермської губернії. У цей час він також був депутатом у судових справах, діловодом Єпархіальної Училищної ради та законовчителем Чердинського парафіяльного училища та нижчої ремісничої школи.

У 1918 році протоієрей Євграф був заарештований разом із сином Михайлом. За свідченнями очевидців арешту отця Євграфа, військовий керівник Чердинського повіту Фріц Аппога занурював його в ополонку на річці Колві. У грудні 1918 року священика було засуджено Пермської ГубЧК за контрреволюційну агітацію та засуджено до розстрілу. 23 грудня 1918 року священномученик Євграф Плетньов був розстріляний у Пермі разом із сином.