Житія святих,  Листопад

Священномученик Євген Яковлєв, пресвітер

Місяця листопада на 24-й день

Священномученик Євген Никанорович Яковлєв народився 1856 року. У 30-х роках служив священиком у місті Горькому. Був заарештований у листопаді 1937 року разом із великою групою священнослужителів, у тому числі священномучеником священиком Василем Завгороднім, а також мученицею церковною старостою Анісією Маслановою у слідчій справі Богородського архієпископа Олександра (Похвалінського), вікарія Горьковської єпархії. Звинувачувався в участі у «контрреволюційній церковній повстанській організації». На слідстві відмовився підписати протоколи та визнати свою провину. 2 грудня того ж року засуджено Особливою трійкою при УНКВС Горьківської області до розстрілу. Страчено 7 грудня 1937 року. Похований у невідомій спільній могилі на Бугрівському цвинтарі міста Горького. Уславлений Архієрейським ювілейним Собором РПЦ 2000 року.