...
Житія святих,  Січень

Священномученик Володимир Зубкович, пресвітер

Місяця січня на 18-й день

Священномученик Володимир народився 26 березня 1863 року в селі Смолевичі Борисівського повіту Мінської губернії в сім’ї священика Гавриїла Зубковича. У 1885 році Володимир закінчив Мінську Духовну семінарію і протягом двох років служив молодшим контролером у Мінському акцизному управлінні. У 1887 році Володимир Гаврилович був призначений псаломщиком до Старчицької церкви Ігуменського повіту Мінської губернії. 29 червня 1888 року його висвятили на диякона, а 3 липня того ж року – на священика і направили служити до храму в селі Смолевичі та призначили закономірним учителем Смолевицького народного училища. За успішне викладання Закону Божого, безоплатне викладання співу і влаштування хору при Смолевицькому народному училищі отцю Володимиру було оголошено подяку від Мінської дирекції народних училищ і попечителя Віленського навчального округу.
З 11 березня 1893 року його включили до складу благочинницької ради 1-го округу Борисівського повіту, а 30 серпня 1896 року – призначили наглядачем церковнопарафіяльних шкіл Борисівського повіту. З 12 жовтня 1900 року отець Володимир став викладати Закон Божий у Мінському жіночому училищі і служити в церкві при училищі. 11 травня 1901 року він був призначений настоятелем храму в Смолевичах.
З 15 серпня 1907 року священик став виправляти посаду помічника інспектора Мінської Духовної семінарії. 19 березня 1909 року він був нагороджений наперсним хрестом. 30 січня 1914 року призначений на штатну посаду помічника інспектора Мінської Духовної семінарії. Інспектор семінарії характеризував отця Володимира як людину, “глибока релігійність і благоустроєність якої були чинником, що посилював його благотворний вплив на вихованців”, а Петро Федорович Полянський, який ревізував семінарію в 1911-1912 навчальному році, писав про нього, що він “людина сердечна, скромна, уважна до вихованців”.
Ревне служіння священика негативно позначилося на його здоров’ї, він почав дедалі частіше хворіти і 21 липня 1915 року за станом здоров’я змушений був звільнитися з посади помічника інспектора семінарії та подати документи для оформлення пенсії. Однак з’ясувалося, що для отримання пенсії йому не вистачає двох років служби, і він знову направив прохання начальству про призначення його на службу по духовному відомству.
10 червня 1916 року отець Володимир був призначений помічником інспектора Тамбовської Духовної семінарії. Через рік у Росії відбулися одна за одною дві революції, до влади прийшли безбожники, і отець Володимир повернувся служити в храм у Смолевичах.
Священик Володимир Зубкович був заарештований 29 грудня 1937 року, засуджений до розстрілу і 31 січня 1938 року розстріляний.

 

Знайшли помилку