Житія святих,  Грудень

Священномученик Володимир Виноградов, пресвітер

Місяця грудня на 9-й день

Священномученик Володимир Флегонтович Виноградов народився 24 жовтня 1874 року у сім’ї псаломщика. Після закінчення 1900 року Ярославської Духовної семінарії було визначено псаломщиком до церкви у селі Староандріївському Романово-Борисоглебського повіту Ярославської губернії. У 1903 році висвячений на священика до храму в селі Кіово Любимського повіту і призначений законоучителем до церковноприходської школи. У 1910 році переведений до церкви в село Коза того ж повіту, через рік призначений законовчителем при Козькому початковому училищі.
1918 року в Ярославській губернії спалахнуло повстання проти більшовиків. Після його придушення було заарештовано священиків храмів, які перебували на територіях, охоплених повстанням, у тому числі отець Володимир. Священномученика розстріляли за вироком Ярославської ЧК від 22 грудня 1919 року. Уславлений Архієрейським ювілейним Собором РПЦ 2000 року.