Житія святих,  Вересень

Священномученик Володимир Вятский

Місяця вересня на 26-й день

Священномученик Володимир Михайлович Вятський народився 27 червня 1879 року в селі Вятське Данилівського повіту Ярославської губернії в сім’ї церковнослужителя. Закінчив сільську школу, служив псаломщиком, потім був висвячений у ієрея. 1932 року служив у храмі в селі Воскресенському Данилівського району. Було заарештовано, звинувачено в прихованні церковних цінностей, засуджено до 3 років заслання. Після повернення служив у храмі у селі Крутове Первомайського району Ярославської області.
29 жовтня 1937 року отець Володимир знову був заарештований та звинувачений в «організації групи вірян, серед яких проводив антирадянську агітацію, висловлював терористичні наміри щодо партії та уряду». Священик винним не визнав себе. 5 листопада 1937 року трійка УНКВС по Ярославській області засудила його до 10 років ВТТ. Відбував термін у Темниковському ІТЛ у Мордовії, де помер 9 жовтня 1938 року. Уславлений Архієрейським ювілейним Собором РПЦ 2000 року.