Житія святих,  Серпень

Священномученик Володимир Смирнов, пресвітер

Місяця серпня на 14-й день

Священномученик Володимир Костянтинович Смирнов народився 18 лютого 1885 року в Москві в сім’ї поштового службовця. Закінчив Духовну семінарію та юридичний факультет Московського університету. У 1911 році висвячений на ієрея. У 1924 році був консультантом з юридичних питань при Патріарху Московському і всієї Росії св. Тихоні. Того ж року Володимир Костянтинович Смирнов був заарештований за звинуваченням у “контрреволюційній агітації” і близько 3 місяців провів у Бутирській в’язниці. Незабаром після звільнення зведений у сан протоієрея. Отець Володимир зазнавав арештів також у 1930 і 1931 роках.
У 1932 році священика знову заарештували в Москві, засудили до 5 років ВТТЛ і відправили у Свірлаг. Через 11 місяців у зв’язку з його хворобою ув’язнення замінили на заслання в Чимкент.
23 червня 1937 року отця Володимира заарештували, помістили до в’язниці Чимкента, звинувачували в проведенні “пораженської агітації, у якій покладав надії на фашистські країни, що можуть покінчити з комунізмом у СРСР, вів контрреволюційну агітацію проти позик, зводив наклеп на радянську пресу… активно проводив антиоборонну діяльність”. Священномученик винним себе не визнав. Розстріляний 27 серпня 1937 року за вироком трійки УНКВС по Південно-Казахстанській області від 23 серпня. Похований у спільній безвісній могилі в передмісті Чимкента. Прославлений Архієрейським ювілейним Собором РПЦ 2000 року.

Знайшли помилку