Священномученик Володимир Медведюк, пресвітер Vladimir Medvedyk
Житія святих,  Листопад

Священномученик Володимир Медведюк, пресвітер

Місяця листопада на 20-й день

Священномученик Володимир Фаддійович Медведюк народився 1888 року в Польщі в місті Луків Седлецької губернії в благочестивій родині залізничного робітника. Помираючи, його батько сказав синові, що хоче бачити його священиком або навіть псаломщиком, але тільки служителем Церкви. Закінчивши 1910 року духовне училище, Володимир служив псаломщиком у Радомському соборі в Польщі.

Під час Першої світової війни Володимир Фаддійович, як біженець, приїхав до Москви, одружився і 1916 року був висвячений у сан диякона до храму мучениці Ірини на Воздвиженці. У 1919 році його висвятили в сан священика до храму Саввинського подвір’я на Тверській вулиці, а 1921 року призначили настоятелем храму святителя Митрофана Воронезького в Петровському парку в Москві.

11 грудня 1929 року отець Володимир після відмови продовжувати співпрацю з ОДПУ був заарештований за звинуваченням у “розголошенні… відомостей, що не підлягають розголошенню” і засуджений до трьох років ув’язнення в концтабір, працював на будівництві Біломорсько-Балтійського каналу. Після закінчення терміну ув’язнення в 1932 році отець Володимир жив разом із сім’єю в Сергієвому Посаді, а служити їздив до Москви в храм святителя Митрофана. У 1933 році храм закрили, а отця Володимира направили до Троїцького храму в селі Язвище Волоколамського району. У 1935 році його було возведено в сан протоієрея.

25 листопада 1937 року отця Володимира заарештували, звинуватили в контрреволюційній та антирадянській агітації і засудили до розстрілу. Розстріляний 3 грудня 1937 року і похований у безвісній спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.