...
Житія святих,  Ікони

Священномученик Віктор Воронов, пресвітер

Місяця листопада на 16-й день

Священномученик Віктор (Віктор Іванович Воронов) народився 10 березня 1889 року у місті Вишньому Волочку Тверської губернии. У 1923 році він був висвячений у сан священика до одного з міських храмів. Під час гоніння на Православну Церкву наприкінці двадцятих років священика було заарештовано і засуджено до п’яти років ув’язнення за несплату податку. Отець Віктор подав оскарження, і через те, що він був бідний до надзвичайності і насправді не мав жодного майна, вирок скасували.
У 1930 році він став служити у храмі села Заборов’я Єсенівського району, куди переїхав разом із дружиною, Олександрою Федорівною, та двома синами, п’яти та трьох років. У 1936 році влада знову заарештувала священика і звинуватила в тому, що він веде записи народжень і смертей парафіян. Цього разу о. Віктора було засуджено до штрафу. 15 листопада 1937 року влада знову заарештувала його, і він був ув’язнений Вишнього Волочка.
Наступного дня після арешту слідчий допитав священика.
27 листопада Трійка НКВС засудила священика до розстрілу. Священика Віктора Воронова було розстріляно 29 листопада 1937 року.

Знайшли помилку