Священномученик Віктор Воронов Viktor Voronov
Житія святих,  Листопад

Священномученик Віктор Воронов

Місяця листопада на 16-й день

Священномученик Віктор Іванович Воронов народився 1889 року в місті Вишньому Волочку Тверської губернії. У 1923 році був висвячений на ієрея, служив у рідному місті. Був одружений, у сім’ї народилося двоє синів.

За несплату непосильного податку наприкінці 1920-х років отця Віктора заарештували і засудили до п’яти років позбавлення волі. Батюшка подав апеляцію, і вирок скасували, оскільки в нього взагалі не було ніякого майна. У 1930 році його направили в село Заборов’я Єсенівського району, де 1936 року він зазнав арешту і штрафу за реєстрацію народжень і смертей парафіян.

Наступний арешт відбувся 15 листопада 1937 року. Отця Віктора помістили до в’язниці Вишнього Волочка і звинуватили в проведенні контрреволюційної агітації, спрямованої проти існуючого ладу, спробі влаштувати антирадянську демонстрацію, розпусканні провокаційних чуток про швидку війну та загибель радянської влади, здійсненні обрядів у будинках парафіян без дозволу сільради. Винним себе батюшка не визнав. Проте він був засуджений до розстрілу, страчений 29 листопада 1937 року.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.