Житія святих,  Листопад

Священномученик Віктор Смирнов, пресвітер

Місяця листопада на 25-й день

Священномученик Віктор народився 20 жовтня 1875 року в селі Іллінське Звенигородського повіту Московської губернії у родині псаломщика Павла Смирнова. У 1891 році він закінчив Звенигородське Духовне училище, а в 1898 році – Віфанську Духовну семінарію, по закінченні якої вступив учителем до однієї з церковнопарафіяльних шкіл Можайського повіту Московської губернії.
7 листопада 1902 року Віктор Павлович був висвячений на священика до Іллінського храму в селі Сандирі Коломенського повіту. У квітні 1930 року отця Віктора перевели до храму на честь Різдва Христового цвинтаря Хотяїново Коломенського району, а в березні 1934 року – до Троїцького храму селища Протопопово, яке тепер увійшло до складу міста Коломни.
За багаторічне старанне служіння отець Віктор у 1927 році був зведений у сан протоієрея, у 1930 році нагороджений хрестом із прикрасою, у 1936 році – палицею.
1930 року за несплату податку отець Віктор був засуджений до трьох місяців примусових робіт. 27 листопада 1937 року протоієрей Віктор Смирнов був заарештований і ув’язнений в одну з в’язниць міста Коломни.
Наступного дня, 28 листопада, слідчий викликав двох свідків, які були добре знайомі отцю Віктору. Обидва лжесвідки підписали протоколи свідчень, у яких обговорили священика у проведенні активної антирадянської діяльності. На допит викликали отця Віктора.
Того ж дня слідство було закінчено і отця Віктора було переведено до Таганської в’язниці в Москві. 1 грудня 1937 року трійка НКВС засудила його до розстрілу.
Протоієрей Віктор Смирнов був розстріляний 8 грудня 1937 року на полігоні Бутово під Москвою та похований у невідомій спільній могилі.