Священномученик Василій Спаський, пресвітер p1dq4cla6hig21ir68b51627bbd3
Житія святих,  Грудень

Священномученик Василій Спаський, пресвітер

Місяця грудня на 23-й день

Священномученик Василь Георгійович Спаський народився у 1878 році у сім’ї священика. Після закінчення Духовної семінарії був висвячений на священика, служив у храмах Тверської єпархії. У 1929 році заарештований, засуджений до 6 місяців ув’язнення та штрафу. У 1931 році знову заарештований за звинуваченням у «контрреволюційній агітації», засуджений до 3 років заслання. Повернувшись 1934 року, служив у Преображенському храмі у селі Холохольня поблизу міста Стариці. 2 січня 1938 року заарештований, ув’язнений міста Зубцова. Винним у звинуваченнях себе не визнав. На запитання слідчого про попередні судимості підтвердив, що був судимий двічі, але заявив, що причина другої судимості йому невідома. Трійка УНКВС у Калінінській області 31 грудня 1937 року ухвалила розстріляти священика ще до його арешту. Священика Василя Спаського розстріляли 5 січня 1938 року. Уславлений Архієрейським ювілейним Собором РПЦ 2000 року.