Житія святих,  Листопад

Священномученик Василій Соколов, пресвітер

Місяця листопада на 16-й день

Василь Олександрович Соколов народився 5 травня 1880 року у селі Чорний Струмок Вишневолоцького повіту Тверської губернії у ній псаломщика. Після висвячення в ієрея служив у храмах Тверської єпархії. У 1930 році заарештований за звинуваченням в «антирадянській агітації» та «контрреволюційній діяльності» та засуджений до 3 років виправно-трудового табору. У 1935 році заарештовано за несплату податків і засуджено до 2 років. Повернувшись із ув’язнення, служив у Преображенському храмі у селі Спас-Ульстім Удомельського району Калінінської області. 20 листопада 1937 року отця Василя заарештували за звинуваченням у «ворожому ставленні до радянської влади… антирадянської агітації, спрямованої на зрив робіт у колгоспі». Священик Василь Соколов винним не визнав себе. Розстріляний 29 листопада за постановою трійки УНКВС по Калінінській області від 27 листопада 1937 року та похований у спільній невідомій могилі. Уславлений Архієрейським ювілейним Собором РПЦ 2000 року.