Священномученик Василій Парійський, пресвітер p1b2nmcc6to1jm081u245v5bkc5
Житія святих,  Листопад

Священномученик Василій Парійський, пресвітер

Місяця листопада на 25-й день

Священномученик Василій народився 28 липня 1894 року, у день, коли Церква святкує пам’ять рівноапостольного великого князя Володимира, у святому хрещенні Василя, в одному із сіл Олександрівського повіту Володимирської губернії у родині псаломника.
1912 року Василь закінчив Переяславське Духовне училище і вступив до Володимирської Духовної семінарії, де закінчив лише перший курс, і вступив псаломщиком до храму в рідному селі. З 1919 по 1922 він служив в армії, а потім знову псаломщиком. У цей час він одружився, і в них із дружиною Вірою Іванівною народилося троє дітей. У 1925 році Василь Васильович був висвячений на диякона до храму в селі Успенське Іванівської області, а в 1928 році на священика до храму на честь Тихвінської ікони Божої Матері села Титовське Загірського району Московської області, де він служив до 1936 року. У жовтні 1936 року отець Василій перейшов до Успенського храму села Красне Курівського району Московської області, де й служив до самого арешту 1937 року.
Як і всі священнослужителі того часу, отець Василій та його сім’я позбавлялися виборчих прав. Під час колективізації їх виселили з дому та відібрали майно.
Заарештували отця Василя 27 листопада 1937 року за звинуваченням у контрреволюційній агітації та утримували під вартою у Таганській в’язниці.
Отець Василій не визнав себе винним у жодному з пред’явлених йому звинувачень.
1 грудня 1937 року судова трійка при управлінні НКВС засудила отця Василя до розстрілу. Священика Василя Парійського було страчено 8 грудня 1937 року і поховано у невідомій спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.