Житія святих,  Січень

Священномученик Василій Вітевський

Місяця січня на 1-й день

Священномученик Василій Іванович Вітевський народився 1873 року в селі Нова Бінарадка Самарської губернії в сім’ї священника. Здобув освіту в духовній семінарії, прийняв священний сан, служив у храмах Самарської єпархії.

У 1929 році отця Василія заарештували і засудили до трьох років заслання в місто Саратов, де його в 1931 році знову заарештували за звинуваченням у “контрреволюційній діяльності” і засудили до 10 років ув’язнення в концтаборі. Незадовго до 1937 року священника звільнили і він повернувся до Самари.

30 листопада 1937 року відбувся третій арешт. Отець Василій проходив у груповій справі “Справа архієпископа Олександра (Трапіцина) та ін.”. Самара, 1938 р.”. Його звинувачували в “участі в підпільній контрреволюційній церковно-сектантській організації”. Незважаючи на те, що отець Василій не визнав за собою жодної провини, його було засуджено до вищої міри покарання. Новомученик був розстріляний 8 лютого 1938 року і похований у спільній могилі в Куйбишеві.

Причислений до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.