...
Житія святих,  Січень

Священномученик Василій Архангельський

Місяця січня на 8-й день

Священномученик Василій Олександрович Архангельський народився 1889 року в селі Жохово Подільського повіту Московської губернії в сім’ї священника. Закінчивши другокласне училище, працював учителем у школі в селі Мишецькому Московського повіту, потім у школі в селі Петрищево Верейського повіту.

У 1913 році його висвятили на диякона, і він служив у селі Синькове Дмитрівського повіту. У січні 1919 року отця Василія мобілізували в Червону армію на оборонні роботи під Серпуховом, де він пробув до кінця року.

1920 року диякона Василія висвятили на священника до Іллінської церкви в Синькові, де він і служив раніше, дещо згодом перевели до храму в ім’я ікони Божої Матері “Всіх скорботних Радість” у селі Ассаурове.

27 листопада 1937 року отець Василій був заарештований за звинуваченням в антирадянській і антиколгоспній агітації та виступах проти виборів до Верховної Ради СРСР, у чому винним він себе не визнав. Постановою трійки УНКВС у Московській області його було засуджено до 10 років виправних робіт.

Священномученик Василій Архангельський помер у таборі в Свердловській області і був похований у безвісній могилі.

Причислений до лику святих новомучеників і сповідників Руських 7 травня 2003 року постановою Священного Синоду Руської Православної Церкви.