Житія святих,  Серпень

Священномученик Сергій Тихомиров, пресвітер

Місяця серпня на 8-й день

Священномученик Сергій Тихомиров був висвячений на священика в Петербурзі 1891 року. Він був настоятелем церкви Введення в храм Пресвятої Богородиці на Введенській вулиці. Після руйнування цього храму отець Сергій був настоятелем церкви в ім’я Іоанна Милостивого, патріарха Олександрійського при притулку сліпих. Після захоплення цієї церкви живоцерковниками був другим священиком у церкві в ім’я Олексія, людини Божої.

Отця Сергія глибоко шанували. Багато професорів Петроградського Університету та інших вищих навчальних закладів були його духовними чадами. Він був аскетом, чудовим проповідником, великим шанувальником митрополита Антонія (Храповицького). Батюшка часто відвідував Оптину пустинь і перебував у духовному спілкуванні з Оптинськими старцями. У свою чергу, він сам міг бути названий старцем. Отець Сергій був суворий до своїх духовних чад, коли помічав у них хоча б слабкі ознаки самовиправдання, але виявляв надзвичайну ніжність, чуйність, увагу і велелюбність, якщо помічав хоча б натяк на зневіру або відчай.

Після “Декларації” митрополита Сергія (Страгородського) 1927 року отець Сергій негайно приєднався до групи протестувальників і викривав зраду митрополита Сергія і його сподвижників. Останнім часом, аж до свого арешту, він служив у кафедральному соборі “іосифлян” – у храмі Воскресіння на крові.

У листопаді 1929 року отця Сергія заарештували. У в’язниці він проявив надзвичайну мужність і безстрашність. Священик викривав безбожництво, незважаючи на погрози та побої. Розстріляний 21 серпня 1930 року.

Священномученик Сергій Тихомиров зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Російських 11 березня 2020 року ухвалою Священного Синоду Руської Православної Церкви.