Священномученик Сергій Орлов, пресвітер p1b3jpj8bl3be2gt15ecnh9tr3
Житія святих,  Грудень

Священномученик Сергій Орлов, пресвітер

Місяця грудня на 8-й день

Священномученик Сергій народився 1888 року в селі Кувякіно Подільського району Московської області. Батько його був священиком у селі Падушкине. Мати, Богословська Єлизавета, із сім’ї священика. У віці 25 років Сергій Васильович одружився з дочкою настоятеля храму села Рубцово Єлизаветою Боголюбською. У них народилося шість дітей.
Після смерті тестя, отця Гавриїла Боголюбського, священиком поставили служити отця Сергія Орлова. Жив він із своєю родиною на другому поверсі двоповерхового будинку. Поруч із будинком був фруктовий сад, у якому стояла пасіка. Коли був урожай яблук, люди приходили на прохання самого отця Сергія за яблуками. Часто, особливо в зимовий час, селяни приходили до нього за дрібницею: за медом, за йодом, валеріаною, і ніколи нікому відмови не було. Священик був дуже добрий, дуже любив людей, а люди любили його.
1932 року отця Сергія викликали в ОГПУ і зобов’язали бути агентом: стежити за вказаними особами та регулярно повідомляти про це. Він категорично відмовився, незважаючи на погрози. Через деякий час до священика прийшли вночі з ОГПУ, зробили обшук та заарештували. Повернувся він через дев’ять місяців, опухлий від голоду та холоду. Матінка Єлизавета зварила суп із пшона і годувала його кілька разів маленькими порціями, боячись за його здоров’я. Храм не закрили, і отець Сергій знову став служити.
Незабаром батюшку знову викликали до ОГПУ і знову запропонували бути інформатором. Він знову категорично відмовився. Тоді з будинку, де мешкала його родина, всіх вигнали, а в будинку розмістили МТС. Шестеро дітей отець Сергій поселив у сторожці при храмі. Через деякий час йому оголосили, щоб він із сім’єю їхав, а інакше потрапить туди, де був. Він поїхав до Калузької області в село Личове і став служити там священиком.
За два роки церкву в селі закрили та всіх вигнали. Отець Сергій поїхав із родиною до села Раївське Калузької області. За півтора року до отця Сергія прийшли вночі, у хаті все перевернули, його забрали, а з дому всіх вигнали. Матінку Єлизавету дала притулок Мотрена Жорнова в селі Семенівка, Дугнинського району Калузької області. Померла матінка Єлизавета від інсульту 1942 року, а отця Сергія розстріляли 21 грудня 1937 року.