...
Священномученик Сергій Махаєв, пресвітер Sergiy Mahaev
Житія святих,  Листопад

Священномученик Сергій Махаєв, пресвітер

Місяця листопада на 19-й день

Священномученик Сергій Костянтинович Махаєв народився 1874 року в родині священика. Закінчив Віфанську духовну семінарію і служив псаломщиком у московській церкві святителя Миколи Чудотворця в Кошелях, а також безоплатно вчителем у церковнопарафіяльній школі. Одружився на дочці священика.

1900 року при Московській Іверській громаді сестер милосердя Червоного Хреста, почесними опікунами якої були великий князь Сергій Олександрович і велика княгиня Єлизавета Феодорівна, було побудовано церкву на честь Іверської ікони Божої Матері. 15 жовтня 1900 року Сергія Костянтиновича висвятили на диякона, а через 2 дні – на священика і визначили до цієї церкви. У ній отець Сергій прослужив дев’ятнадцять років, одночасно будучи законовчителем різних шкіл. Займався виданням духовної літератури. За безоплатні та ревні труди отець Сергій був нагороджений різними церковними нагородами.

Після жовтневого перевороту отець Сергій продовжував служити в Іверському храмі і працював у Юридичному відділі Замоскворецького Раддепу, де завдяки йому будинкові церкви замість ліквідації зберігали і здавали групам вірян. У 1919 році отець Сергій був призначений настоятелем храму святих апостолів Петра і Павла на Великій Якиманці і викладачем Закону Божого. Також він був секретарем Ради парафіяльних громад в ім’я Святого Духа в Замоскворіччі, якою було організовано богословські читання для дорослих і юнацтва. У 1920 році отець Сергій був зведений у сан протоієрея.

Отець Сергій був спочатку серед тих, хто визнав обновленське Вище Церковне Управління, але, розібравшись в істинній суті та джерелах обновленської смути, він відійшов від обновленців і зайняв щодо них непримиренну позицію.

У 1925-1930 роках він служив другим священиком у храмі святого Марона Чудотворця в Старих Панех. У 1937 році протоієрея Сергія було призначено настоятелем Богоявленського собору міста Ногінська (Богородська). 22 листопада 1937 року його заарештували за звинуваченням у “контрреволюційній агітації”, ув’язнили у в’язницю міста Ногінська і засудили до розстрілу. Розстріляний протоієрей Сергій Махаєв 2 грудня 1937 року і похований у безвісній спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.

Зарахований до лику новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.

Знайшли помилку