Житія святих,  Вересень

Священномученик Сергій Феноменов, пресвітер

Місяця вересня на 3-й день

Священномученик Сергій Васильович Феноменов значився у списку 50-го піхотного Білостоцького полку в місті Севастополі за 1905 рік. Можна припустити, що о. Сергій постійно служив військовим священиком або при дисципліні. Сергій постійно служив військовим священиком або при дисциплінарних батальйонах.

Останнє місце його служіння – церква Усть-Каменогорської дисциплінарної роти в пам’ять Преображення Господнього. Знаходилася церква в скасованій Усть-Каменогорській фортеці і займала приміщення (на 300 осіб) на другому поверсі кам’яної казарми (нині братський корпус Усть-Каменогорського Свято-Троїцького монастиря). 1918 року, коли в місті Усть-Каменогорськ владу було на деякий час захоплено більшовиками, протоієрея Сергія Феноменова було розстріляно на очах у своєї сім’ї (дружини і трьох синів).

Це відбувалося на розташованому навпроти фортеці Комендантському острові, де отець Сергій проживав зі своєю сім’єю. До тіла мученика приставили охорону, яка не дозволяла до нього підходити. Через три доби тіло отця Сергія таємно від сім’ї відвезли в невідомому напрямку.

Був реабілітований за законом Республіки Казахстан від 14 квітня 1993 року.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Російських постановою Священного Синоду від 27 грудня 2000 року.

Знайшли помилку