...
Священномученик Петро Покровський, пресвітер p1dq1hq60k1ctpl2qkhr4sr1bqo3
Житія святих,  Грудень

Священномученик Петро Покровський, пресвітер

Місяця грудня на 17-й день

Священномученик Петро народився 1873 року в селі Кондоль Петровського повіту Саратовської губернії в сім’ї священика Іоанна Покровського. Закінчив Саратовську духовну семінарію. У сім’ї отця Петра та його дружини, Надії Василівни Щегольової-Покровської, було п’ятеро дітей. З 1924 року сім’я Покровських проживала в Саратові на Воскресенському цвинтарі, отець Петро служив священиком у цвинтарній церкві.
25 липня 1928 року отець Петро було заарештовано органами ПП ОГПУ по Нижньоволзькому краю. У період слідства утримувався під вартою у Саратовському ізоляторі. Він звинувачувався в тому, що «будучи противником Радянської влади та її політики з питання відокремлення церкви від держави, вів серед віруючих антирадянську агітацію, звинувачуючи радянську владу у задушенні релігії та її служителів». Винним у звинуваченні йому священик себе не визнав. Постановою Особливої наради при Колегії ОГПУ від 2 листопада 1928 року його було звільнено з-під варти та вислано на проживання до міста Тверь терміном на три роки. Після закінчення заслання отець Петро повернувся до Саратова і служив священиком у соборі в ім’я Зіслання Святого Духа на апостолів.
11 жовтня 1936 року отець Петро був заарештований Управлінням НКВС по Саратовській області за звинуваченням «у проведенні антирадянської агітації серед свого оточення, поширенні провокаційних чуток про нібито наявне гоніння на релігію з боку Радянської влади». Він утримувався під вартою у Саратовській в’язниці; винним у висунутому йому звинуваченні себе не визнав. 9 січня 1937 року заслано 5 років у Казахстан, рахуючи термін з 11.10.1936 года.
Посилання священномученик відбував у селищі Успенка Лозівського району Східно-Казахстанської області, де його знову заарештували 24 листопада 1937 року. На запитання слідчого, який стверджує, що отець Петро проводив контрреволюційну агітацію, священик щоразу давав свідчення, що жодної контрреволюційної агітації ніколи не проводив. У обвинувальному висновку говорилося: «Будучи озлоблений проти радянської влади, Покровський систематично займався к-р агітацією серед колгоспників, для чого систематично відвідував квартири колгоспників і під виглядом поминальних обідів влаштовував пиятики, тим самим відволікав колгоспників від роботи. Викладені факти діяльності слідством повністю встановлені. Обвинувачений у справі винним визнав себе частково” (малося на увазі те, що він на слідстві зізнався: “Був один випадок. Я, Покровський, був запрошений своєю господинею на поминальний обід з нагоди смерті її чоловіка. Після обіду пішов до своєї кімнати. А більше я ні в кого з колгоспників не був і к-р агітації не вів». 2 грудня 1937 на засіданні трійки УНКВС по Східно-Казахстанській області було винесено постанову: «Покровського П. І. розстріляти». Вирок був виконаний 30 грудня 1937 року о 1 годині ночі. Місце поховання залишилося невідомим.

Знайшли помилку