...
Священномученик Петро Новосельський, пресвітер p1e0qf2glfiet1mc4kbh8lq16n83
Житія святих,  Вересень

Священномученик Петро Новосельський, пресвітер

Місяця вересня на 2-й день

Священномученик Петро Іванович Новосельський народився в селі Смирнове Нижегородської губернії в сім’ї диякона 1883 року. Він закінчив Духовну семінарію 1905 року, після чого прийняв священний сан. Отець Петро служив священиком в одній із церков Нижнього Новгорода.
1929 року ієрея вперше заарештували, звинуватили в “контрреволюційній діяльності” і засудили до 3 років заслання в Туруханський край. Після того, як термін покарання закінчився, отець Петро продовжив священицьке служіння в Нижньому Новгороді. 23 травня 1935 року відбувся другий арешт. З обвинувального висновку: “1 травня влаштував за змовою з митрополитом Євгеном [Зерновим], причтом і церковною радою спільно із Зуновим, Македонським та ін. урочисте богослужіння з метою відволікання населення від участі в першотравневій демонстрації”. В обвинувальному акті підбивали підсумок: “активна к/р агітація, тісний зв’язок зі служителями культу, у т.ч. з митрополитом Євгеном [Зерновим], проповіді а/с змісту”. Відбувся вирок: 3 роки виправно-трудового табору. Відбувати покарання отцю Петру довелося в Карлазі НКВС (Карагандинська область, Казахстан). Там він працював рахівником, обліковцем молока, бджолярем. У “Характеристиці ув’язненого” йшлося: “Брав участь у ліквідації неписьменності. Поведінка бездоганна в побуті та на виробництві”. Незважаючи на позитивність усіх характеристик, 31 серпня 1937 року отець Петро був заарештований у таборі.
Він проходив у Груповій справі “священика Василя Зеленського та ін., м. Караганда, 1937 р.”. З обвинувального висновку: “Проводив церковні богослужіння і хрещення дітей. Як колишній священик не відступає від своїх релігійних переконань”. “У березні 1937 р. здійснив нелегальне хрещення дитини з/к Межаготової, хрещення здійснив у будівлі база, а замість купелі пристосував таз, у якому поїли телят”. У контрреволюційній діяльності отець Петро винним себе не визнав. З матеріалів справи: “На допиті заперечував факт хрещення дитини. Сказав, що цього не було і вимагав викрити наклеп, сказав, що про богослужіння біля хреста нічого не знає”. 10 вересня 1937 року священик Петро Новосельський був засуджений трійкою при УНКВС по Карагандинській області до вищої міри покарання – розстрілу. 15 вересня того ж року вирок було приведено у виконання.

Знайшли помилку