Житія святих,  Травень

Священномученик Павло Попов

Місяця травня на 19-й день

Священномученик Павло народився 13 січня 1890 року в селі Сисой Сараєвського повіту Рязанської губернії в сім’ї селянина Іллі Попова. Освіту Павло здобув у вчительській семінарії, певний час він співав у церковному хорі і 1918 року був висвячений на священика.
З 1934 року отець Павло став служити в храмі в селі Панське Мічурінського району Воронезької області. 14 вересня 1935 року отець Павло був заарештований і поміщений у мічурінську в’язницю. Йому пред’явили стандартне на ті часи обвинувачення в антирадянській агітації. Лжесвідками проти священика виступили жителі села, які мало його знали, а також чергові свідки, які зовсім його не знали. Одні звинувачення отець Павло категорично відкинув, а про інші сказав, що з людьми, які дали ці свідчення, зовсім незнайомий. Як один із доказів злочинів священика співробітники НКВС навели випадок, коли він здійснив у храмі Таїнство Соборування безлічі парафіян, і заявили, що, здійснюючи соборування, священик тим самим дав зрозуміти, що всі храми незабаром закриють і ніде буде соборуватися, а оскільки храми, як про це заявляла влада публічно, вона закривати не збирається, то, отже, священик обмовляв радянську владу. Були проведені очні ставки, але отець Павло відкинув свідчення всіх лжесвідків.
18 грудня 1935 року в Мічурінську відбулося закрите засідання Виїзної сесії спецколегії воронезького обласного суду, куди доставили священика і викликали свідків. Вони підтвердили всі дані ними раніше свідчення, які отець Павло ще раз категорично відкинув. Того ж дня суд було закінчено. Священика Павла Попова було засуджено до п’яти років тюремного ув’язнення і відправлено в Хабаровський край.