Священномученик Паладій Попов, пресвітер
Місяця вересня на 10-й день
Священномученик Паладій Іванович Попов народився 27 січня 1879 року в селі Устя Нікольського повіту Вологодської губернії в сім’ї священика. У 1902 році закінчив Архангельську духовну семінарію. У 1903-1905 роках навчався в Казанському ветеринарному інституті, спеціальність ветеринарного лікаря йому згодом знадобилася.
З 1906 року був учителем двокласної вчительської школи с. Сизябськ Печорського повіту Архангельської губ. (нині Печорський район Республіки Комі). Одружився з Лідією (Марією?) Степанівною, родом із с. Ласта. Дітей у них не було.
У 1913 році висвячений на священика єпископом Архангельським і Холмогорським Нафанаїлом (Троїцьким) і визначений до Стрітенської церкви с. Гам Печорського повіту. Гам Печорського повіту Архангельської губернії (нині Іжемський район Республіки Комі). З 1913 року – законовчитель і завідувач Гамської церковнопарафіяльної школи. З 1914 року – законовчитель Мохченського двокласного парафіяльного училища. У 1917-1918 роках був законовчителем і вчителем Мохченських педагогічних курсів, учителем Гамського сільського училища.
Після 1918 року проживав у селі Гам, був священиком Гамської Стрітенської церкви. За спогадами парафіян, о. Паладій, або, як його називали “піп Пал” або “Пелагей піп”, був хорошою, доброю людиною.
31 липня 1937 року був заарештований. Під слідством утримувався в Іжемській в’язниці. Звинувачувався в тому, що “після опублікування нової конституції систематично вів серед колгоспників антирадянську агітацію, спрямовану проти радянської влади, спотворено витлумачував нову конституцію серед колгоспників і одноосібників, чекає на війну і падіння радянської влади”. 21 вересня 1937 року Трійкою при УНКВС Комі АРСР за статтею 58.10 КК РРФСР засуджено до вищої міри покарання. Розстріляний в Іжмі в період з 22 по 25 вересня 1937 року.
Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Російських 6 жовтня 2001 року ухвалою Священного Синоду Руської Православної Церкви.